Виведено формулу, яка вбереже від раку та інфаркту. Робіть це бодай іноді

Робота в саду чи на дачі сприяє продовженню тривалості життя. Такого несподіваного висновку дійшли науковці з Гарвардського університету. За даними їх досліджень, в якому взяло участь більше ста тисяч учасників, довше живуть ті особи, що регулярно пораються на городі чи в саду. 

У підтвердження такої тези науковці наводять ряд обнадійливих даних, зокрема про те, що завдяки такому виду діяльності на 34 % знижується рівен респіраторних захворювань і на 13 % -- ризик розвитку онкологічних хвороб. Загалом же дослідники стверджують, що на фоні таких занять посилюється опірність організму й підвищується рівень здоров"я людини.

У чому ж полягає така дивна залежність, адже йдеться не про відпочинок, а про доволі нелегку працю?!

-- 40 % тіла людини складається з м"язів, кожен з яких має працювати, усіх їх треба задіювати. Крім того для нормального функціонування всіх органів та систем людина має виконувати більше тисячі рухів на день. Натомість на роботі чи в
побуті ми отримуємо лише певний рівень наватаження, вдаючись до звичних одноманітних рухів, -- говорить Анатолiй Дорогий, завiдувач лабораторiєю наукових
проблем амбулаторної допомоги ННЦ "Iнститут кардiологiї iменi М. Д. Стражеска".

 Приміром, йдемо до зупинки, сидимо на роботі (через що розвиваються так звані професійні хвороби), іноді підіймаємось сходами, носимо важкі валізи. Навіть,
прибираючи вдома, навантажуємо одні і ті ж групи м"язів, тоді як інші грубо кажучи, простоюють.

А на фоні недостатньої фізичної активності відбувається застій крові, через сповільнення кровообміну погіршується живлення внутрішні органів, серця, головного мозку. За умов відсутності адекватних фізичних навантажень страждає й опорно-руховий апарат. Ці чинники провокують не лише погіршення роботи всього організму, але й розвиток багатьох хвороб, зокрема мова про цукровий діабет,
гіпертонію, остеохондроз. Тоді як науковцями доведено: за умов отримання регулярних помірних навантажень люди втрічі рідше хворіють на серцево-судинні недуги й вирізняються кращим імунітетом.

-- Для здоров"я людини одне з визначальних значень має рух, фізична активність, але не надмірна, а дозована. У розвинутих країнах на таку тематику проводили дослідження, виявилось, що гіршим здоров"ям і найменшою тривалістю життя
врізняються в першу чегу люди, що працюють в офісах, мова про малорухомий спосіб. До того ж списку належать спортсмени, адже зазнають надмірних навантажень впродовж тривалого часу, - додає Євген Заїка, професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. 

Цей же принцип поширюється і на спосіб проведення вільного часу. Напевно, немає іншого заняття, що завдавало б такого потужного оздоровчого ефекту на організм людини, ніж регулярне порання на городі та в саду.

-- Не краще піти до спортзали?

-- Власне, секрет полягає у помірних навантаженнях, до яких людина вдається на свіжому повітрі. У цьому беззаперечна користь для кровоносної, дихальної, імунної систем. Важливим притім є перемикання на інший вид діяльності, за рахунок чого 
відбувається стимулювання роботи головного мозку, його нейрони збуджуються, відновлюється баланс усіх ділянок цього органу. Відтак посилено починають вироблятись гормони задоволення (дофамін), покращується настрій та внутрішній стан людини, тож це засіб проти наслідків стресу й депресивних проявів.

Крім того роботу на городі чи в саду можна зрівняти з обов"язковими вправами зарядки, які рекомендовано виконувати задля покращення стану організму. Йдеться про дихальні вправи з підніманням та опусканням рук, повороти тулуба й голови,
обертальні рухи плечових суглобів та кистей, нахили й присідання. Тож і за абонемент у спортзалі платити не треба. 

Але майте на увазі, роботу на городі слід закінчувати, коли з"явилось відчуття втоми. Пам"ятайте, на цій території кожен сам собі господар, де працювати варто в задоволення, ніхто вас не гонить у шию.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Медики кажуть: зараз у лікарнях дуже багато хворих, які мають хвороби серця і дуже чутливі до перепадів атмосферного тиску.
15:08
“Мотивація - основний критерій успіху реабілітації”, - каже пацієнт Микола Вахрамєєв.
11:00
Пацієнт, якому навіть відпустка та щоденний багатогодинний сон не допомогли відновити сили, звернувся до лікаря. Аналізи були в нормі, та надмірна сонливість не минала. Що з ним відбувалось?
16:00
Малюки, які з перших місяців життя пірнають під воду, менше хворіють, краще сплять і мають добре розвинені м'язи, кажуть фахівці.
15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.