Фахівець поділився порадами, як вберегтись від небезпечного в сезоні відпочинку збудника

Медики попереджають, що в теплий період підвищується загроза 
розвитку мікозу. А чому і як це стається?

-- Йдеться про грибкове ураження шкіри стоп та нігтів. Заразитись можна за багатьох обставин, наприклад, під час примірки взуття без шкарпеток, носінні чужого взуття чи навіть домашніх капців, при використанні чужого рушника. А ще загроза інфікування є в саунах, басейнах, якщо не носити притім гумові
капці, при ходінні босоніж на пляжі, -- говорить Олег Павлик, лiкар дерматовенеролог вищої категорiї обласного шкiрвендиспансеру. -- Крім того грибок може розвинутись при носінні тісного взуття, при підвищеному пітнінні стоп.

Зазвичай ураження спершу зазнає шкіра, після чого, за умов відсутності лікування, грибок перебирається на нігті. Буває й окреме ураження нігтів, але у переважінй більшості випадків пацієнти звертаються по допомогу, коли розвивається комплексне ураження.

-- Що при тім відбувається?

-- Коли на шкірі стоп оселяється грибок, розвивається запальний процес, що проявляється почервонінням, лущенням і супроводжується свербіжем, нерідко виникає й опрілість. Згодом на стопах з"являються тріщинки. А коли грибок добирається до нігтів, вони товстішають, стають грубими, змінюється їх колір на коричнево-жовтий чи бурий. При обрізанні під нігтьовим ложем з"являється стружка. З часом нігость може навіть від"єднюватись від ложа.
 

Часто через це пацієнти комплексують і воліють не  носити відкрите взуття влітку. Існує велика загроза, що з  нігтів на ногах грибок перебереться на нігті рук (наприклад, при  обрізанні). Більше того, є ризик приєднання вторинної інфекції, 
мова про шкіру стоп. Проблема в тому, що на фоні грибкового ураження в піжпальцьових проміжках з"являються гнійники, котрі печуть, при розчухуванні вони тріскають, от вам і причина розвитку ускладнень. Відтак запалення може поширитись на всю стопу, утворюватиметься велика кількість гнійників, які можуть 
навіть з"єднюватись між собою, формуючи великі вогнища. 

Але й це ще не все. Найгірше, що хворий притім становить загрозу для своїх близьких, адже грибок може переміститись на їх шкіру й нігті.

Запам"ятайте кілька правил: 

- збираючись до лазні чи в басейну, обов"язково беріть із собою гумове взуття;

- грибок сам не минеться;

- речами хворого (мова про рушник, капці, взуття) не мають користуватись інші люди (зокрема, члени родини);

- з профілактичною метою, якщо у вас грибок, обов"язково після себе мити ванну бодай господарським милом;


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
14:20
Доволі часто з роками імунна пам'ять слабшає.
13:06
За рік у нас проводиться близько 581 тисяча донацій. А мало би бути щонайменше 1,3 мільйона.
18:30
У нашому тексті ви дізнаєтеся про втручання у геном на стадії ембріону і про те, що з цього може вийти.
16:22
Досліджено, що під час спортивних занять робота ендорфінів стає помітною вже за 15 хвилин, а через півгодини після початку тренування концентрація “гормонів щастя” збільшується уп'ятеро.
14:44
Підвищення атмосферного тиску понад 760 мм характерне для сухої й спекотної погоди, тоді кров стає густішою через випаровування рідини (пітніння), артеріальний тиск підвищується, збільшується ризик інфарктів та інсультів.
16:28
Черешні зменшують ризик варикозу, безсоння, серцевих недуг та позбавляють проблем зі шкірою і метаболічних розладів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.