Фахівець поділився порадами, як вберегтись від небезпечного в сезоні відпочинку збудника

Медики попереджають, що в теплий період підвищується загроза 
розвитку мікозу. А чому і як це стається?

-- Йдеться про грибкове ураження шкіри стоп та нігтів. Заразитись можна за багатьох обставин, наприклад, під час примірки взуття без шкарпеток, носінні чужого взуття чи навіть домашніх капців, при використанні чужого рушника. А ще загроза інфікування є в саунах, басейнах, якщо не носити притім гумові
капці, при ходінні босоніж на пляжі, -- говорить Олег Павлик, лiкар дерматовенеролог вищої категорiї обласного шкiрвендиспансеру. -- Крім того грибок може розвинутись при носінні тісного взуття, при підвищеному пітнінні стоп.

Зазвичай ураження спершу зазнає шкіра, після чого, за умов відсутності лікування, грибок перебирається на нігті. Буває й окреме ураження нігтів, але у переважінй більшості випадків пацієнти звертаються по допомогу, коли розвивається комплексне ураження.

-- Що при тім відбувається?

-- Коли на шкірі стоп оселяється грибок, розвивається запальний процес, що проявляється почервонінням, лущенням і супроводжується свербіжем, нерідко виникає й опрілість. Згодом на стопах з"являються тріщинки. А коли грибок добирається до нігтів, вони товстішають, стають грубими, змінюється їх колір на коричнево-жовтий чи бурий. При обрізанні під нігтьовим ложем з"являється стружка. З часом нігость може навіть від"єднюватись від ложа.
 

Часто через це пацієнти комплексують і воліють не  носити відкрите взуття влітку. Існує велика загроза, що з  нігтів на ногах грибок перебереться на нігті рук (наприклад, при  обрізанні). Більше того, є ризик приєднання вторинної інфекції, 
мова про шкіру стоп. Проблема в тому, що на фоні грибкового ураження в піжпальцьових проміжках з"являються гнійники, котрі печуть, при розчухуванні вони тріскають, от вам і причина розвитку ускладнень. Відтак запалення може поширитись на всю стопу, утворюватиметься велика кількість гнійників, які можуть 
навіть з"єднюватись між собою, формуючи великі вогнища. 

Але й це ще не все. Найгірше, що хворий притім становить загрозу для своїх близьких, адже грибок може переміститись на їх шкіру й нігті.

Запам"ятайте кілька правил: 

- збираючись до лазні чи в басейну, обов"язково беріть із собою гумове взуття;

- грибок сам не минеться;

- речами хворого (мова про рушник, капці, взуття) не мають користуватись інші люди (зокрема, члени родини);

- з профілактичною метою, якщо у вас грибок, обов"язково після себе мити ванну бодай господарським милом;


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.