Стало відомо, чого не варто робити у другому триместрі вагітності

За результатами п"ятирічних досліджень канадських фахівців, в яких взяли участь більш як півмільйона вагітних жінок, водіння авто на другому триместрі вагітності підвищує ризик аварії на 42 %. Виною чого стає неуважність, напади нудоти, інші нові відчуття, якими супроводжується вагітність. Зважаючи на це, медики підняли питання про введення заборони на водіння авто жінкою під час вагітності.

А чи справді є потреба у такому нововведенні?

-- Вагітна жінка за кермом справді може становити свого роду небезпеку, при чому як для інших, так і для себе й майбутньої дитини. Особливо, якщо живіт вже величенький, а в ньому штовхається малюк, такі його рухи можуть відволікти майбутню маму від дороги, -- коментує Сергій Овчинников, президент ГО "Спілка
водіїв". -- Тоді як достатньо лише на долю секунди відволіктись, як можна спровокувати аварію.

Тож можливо і справді вагінтим жінкам варто відмовитись від водіння машиною, бодай з того часу, як вони виходять у декрет. Але примушувати ніхто нікого не може, все має бути з дотриманням конституційних прав людини.

-- Звісно, жінці, котра чекає на дитину, не варто сідати за кермо без особливої потреби. Хоча в окремих ситуаціях, якщо немає іншого виходу, а головне, якщо жінка добре почувається й не перебуває під дією ліків, можна вдатися до таких дій, -- додає Віталій Римаренко, лікар акушер-гінеколог вищої атестаційної категорії, завідувач жіночої консультації. 

-- Про які медикаменти мова?

-- Йдеться про ліки, котрі приймають під час вагітності з метою її збереження. Мова зокрема про препарати магнію або гормональні, такі ліки сприяють різкому погіршенню концентрації уваги, що, звісно, неприпустимо на дорозі. А треба сказати, що здоров"я сучасних жінок є не найкращим, у кожної другої -- загроза
переривання вагітності. За таких умов потрібен ліжковий режим, вагітним рекомендують поменше гуляти й побільше лежати, а про водіння машини й мови бути не може.

Крім того не слід забувати про можливі стресові ситуації на дорозі, від чого ніхто не застрахований. А таке може призвести до сумних наслідків, навіть до переривання вагітності. 

Тож якщо жінка при надії все ж таки сідає за кермо, вона має ретельно дотримуватись правил безпеки. По-перше, відрегулюйте крісло й підлаштуйте руль з урахуванням об"ємів живота, вам має бути комфортно. По-друге, обов"язково слід користуватись ременями безпеки. А по-третє (і це головне), жінка має бути здоровою, аби дозволити собі керувати під час вагітності.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
11:00
Тепер вона нерідко розвивається у дітей 9-10-річного віку.
12:00
Чому людина може втратити такі відчуття і скільки часу потрібно на відновлення організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.