Дешеві сири можуть бути шкідливими для здоров'я – експерт

Сир є одним найпопулярніших продуктів харчування - він присутній на столі і у повсякденному харчуванні, і на свята. Проте, купуючи дешевший продукт, нерідко ми обманюємо самі себе: саме серед дешевих сирів експерти виявили найбільше порушень.

Центр споживчих експертиз “Тест” протестував 8 марок російського сиру:  "Звенигора", "Клуб сиру", "Комо", "Молочний візит", "Новгород-Сіверський", "Томаківка", "Ферма" та "Шостка".

-- Під час тестування ми оцінили маркування та упаковку, перевірили сири в лабораторії за фізико-хімічними та мікробіологічними показниками, продегустували, -- каже Ніна Кільдій, керівний відділу тестувань згаданого Центру.

-- І якими виявилися результати?

-- Найбільше нас цікавило, чи є у сирах немолочні жири, адже саме це відрізняє справжній сир від фальсифікату. Для російського сиру стандартом передбачено жирність 50% з відхиленням в 1,6%.

Сир "Молочний візит" містив лише 46,8% жиру, хоча сам жир в цьому продукті був молочний. А ось в сирі "Томаківка" було виявлено замінник, тобто немолочний жир. Причому з високим вмістом транс-жирів -- близько 38%. Це дуже висока цифра -- в  маргаринах, наприклад, допускається не більше 8% транс-жирів. Сир з таким вмістом транс-жирів мало того, що не справжній, так ще і шкідливий для здоров'я, адже вживання транс-жирів загрожує серцево-судинними захворюваннями.

Також шукали в сирах сою -- ще один замінник, тільки вже не жиру, а молочного білка. У жодному з 8 протестованих сирів сої не виявилося. А от коли перевіряли сири на наявність кишкової палички та антибіотиків, яких в продукті бути не  повинно, у сирі "Томаківка" було виявлено кишкову палочку.

Отже, оцінки за результатом тесту розподілилися таким чином: "дуже погано" отримала продукція марки "Томаківка" (це несправжній сир з немолочного жиром в складі, та ще й з кишковою паличкою), оцінка "погано" у сиру "Молочний візит" (через занижену жирність). Загальна оцінка "задовільно" дісталася російському сиру "Новгород-Сіверський", а "відмінно" отримав сир марок "Шостка", "Ферма", "Клуб сиру", "Звенигора" і "Комо" .

-- Як вберегтися від фальсифікаиту?

-- Якщо хочете купити справжній сир, не обирайте найдешевший (власне, таким виявився сир від "Томаківки"). Низька ціна, звичайно ж, приваблива для гаманця, але, на жаль, в такому ціновому сегменті більше шансів натрапити на фальсифікат.

Наша довідка

Тверді сири -- найширша за асортиментом група сирів. Вони, як і випливає з назви, відрізняється досить твердою (щільною) консистенцією, яка досягається за рахунок низького вмісту вологи в продукті.

Тверді сири роблять з молока, яке на виробництві обов'язково пастеризують. Після цього в молоко вносять бактеріальну закваску, склад якої відрізняється для різних сирів, а також молокозсідальний фермент, і вичікують, поки молоко згорнеться. Щоб легше було відокремити сироватку від згустків, отриману масу нагрівають до 28-36 градусів за Цельсієм -- ця температура вважається температурою першого нагрівання. Отриманий згусток дроблять на однорідні за величиною шматочки -- зерна. Після цього проводять друге нагрівання для остаточного відділення сироватки. Далі з зерен формують головки, які пресують і направляють на посол. Після цього сир надходить на дозрівання, в процесі якого остаточно формується продукт під назвою "сир".

Російський сир відрізняється від інших твердих сирів технологією приготування, зокрема, низькою температурою другого нагрівання і високим рівнем молочнокислого бродіння, яке обумовлює характерний, злегка кислуватий присмак цього сиру. Для цього сирне зерно після другого нагрівання і часткового посолу витримують близько 30 хвилин при температурі 40 градусів за Цельсієм для посилення молочнокислого бродіння (цей процес називається "чеддеризація"). Формують сир насипом, що обумовлює малюнок сиру у вигляді рваних очок. У цьому Російський сир трохи схожий з Чеддером. Тільки для виробництва Чеддеру час "витримки" для молочнокислого бродіння становить близько 2 годин.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Як вони виникають, чи захищає від них вакцина й скільки часу ще може мутувати вірус?
15:00
В Україні вкрай низький рівень вакцинації від цього захворювання, кажуть лікарі.
15:00
Дослідники кажуть, що складність перенесення недуги залежить від групи крові людини.
12:00
За словами лікарів, цей розлад поведінки перебуває у першій трійці за поширеністю серед психологічних проблем неповнолітніх.
11:00
Дві українки діляться своїм досвідом та практичними порадами.
11:30
Ця проблема виникає у понад 60% пацієнтів, які перенесли ампутацію.
13:00
Реабілітолог пояснює, чому після пологів розпочинати відновлення форми потрібно вкрай обережно.
14:00
Науковці заявляють, що брак дотиків через карантинні обмеження негативно позначається на ментальному здоров'ї людей.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.