Фахівці розповіли, що загрожує нашим підліткам вже через один - два роки

Жахливий випадок стався на Львівщині, там сімох підлітків 12 - 15 років госпіталізували з алкогольним отруєнням. Про це повідомляє health.unian.ua

Діти пили... самогон. Двоє - у реанімації.

За статтею про неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей відкрито кримінальне провадження. Правоохоронці проводять перевірку, чи школярі вживали алкоголь на території навчального закладу.

Про небезпеку, яка чатує на школярів, розповiла Тетяна Андреєва, кандидат медичних наук, та Костянтин Красовський, директор Українського iнформацiйного центру з проблем алкоголю та наркотикiв.

-- Нашi дiти справдi багато п"ють?

К. Красовський: -- За частотою вживання алкоголю нашi пiдлiтки обiгнали своїх однолiткiв, котрi проживають у європейських країнах. Тобто, саме українськi школярi п"ють набагато частiше за iнших. 

За даними спецiалiстiв ВООЗ, Українi посiдає перше мiсце серед країн Європи за рiвнем дитячого алкоголiзму. Починаючи з 13 рокiв 90 вiдсоткiв наших пiдлiткiв вже вживають алкогольнi напої. 

-- Чим це загрожує?

Т. Андреєва: -- Вживання алкоголю в юному віці призводить до порушень у роботi серцево-судинної та нервової систем, розвитку хвороб нирок та печiнки. А вже через кiлька рокiв може розвинутись алкогольна залежнiсть. Якщо є генетична схильнiсть, це стається вже через один -- два роки.

Не забувайте й про те, що у станi алкогольного сп"янiння пiдлiтки створюють небезпечну ситуацiю (наприклад, на дорогах). Адже вiдбувається порушення координацiї рухiв. Також їх поведiнка нерiдко змiнюється на агресивну.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
20:15
Що більше ми ходимо - то довше залишаємось молодими та здоровими, запевняють лікарі й біологи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.