Фахівці розповіли, що загрожує нашим підліткам вже через один - два роки

Жахливий випадок стався на Львівщині, там сімох підлітків 12 - 15 років госпіталізували з алкогольним отруєнням. Про це повідомляє health.unian.ua

Діти пили... самогон. Двоє - у реанімації.

За статтею про неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей відкрито кримінальне провадження. Правоохоронці проводять перевірку, чи школярі вживали алкоголь на території навчального закладу.

Про небезпеку, яка чатує на школярів, розповiла Тетяна Андреєва, кандидат медичних наук, та Костянтин Красовський, директор Українського iнформацiйного центру з проблем алкоголю та наркотикiв.

-- Нашi дiти справдi багато п"ють?

К. Красовський: -- За частотою вживання алкоголю нашi пiдлiтки обiгнали своїх однолiткiв, котрi проживають у європейських країнах. Тобто, саме українськi школярi п"ють набагато частiше за iнших. 

За даними спецiалiстiв ВООЗ, Українi посiдає перше мiсце серед країн Європи за рiвнем дитячого алкоголiзму. Починаючи з 13 рокiв 90 вiдсоткiв наших пiдлiткiв вже вживають алкогольнi напої. 

-- Чим це загрожує?

Т. Андреєва: -- Вживання алкоголю в юному віці призводить до порушень у роботi серцево-судинної та нервової систем, розвитку хвороб нирок та печiнки. А вже через кiлька рокiв може розвинутись алкогольна залежнiсть. Якщо є генетична схильнiсть, це стається вже через один -- два роки.

Не забувайте й про те, що у станi алкогольного сп"янiння пiдлiтки створюють небезпечну ситуацiю (наприклад, на дорогах). Адже вiдбувається порушення координацiї рухiв. Також їх поведiнка нерiдко змiнюється на агресивну.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Дослідження свідчать, що мінус 1 кілограм ваги знижує кров'яний тиск на 1-2 мм рт. ст
Щорічно в світі 7,5 мільйона людей помирає від гіпертонії, а в Україні на неї хворий кожен третій.
При інсульті допомагають спеціальні розтирання:

Новини

23:46
Через порушення біологічних ритмів людини пізні прийоми їжі можуть викликати серцево-судинні захворювання і діабет.
21:23
Заведено вважати, що мінеральна вода завжди корисна. Але чи так це насправді?
20:22
Світові зірки кіно, співачки, танцівниці та моделі зізналися, як живуть із захворюванням матки - ендометріозом.
19:27
За їхніми спостереженнями, ввечері організм спалює на 10% калорій, ніж вдень.
13:05
Дитина, якій поставили діагноз телефоном, опинилась у лікарні з важкими ускладненнями хвороби.
12:35
Також фахівці з Міністерства охорони здоров'я України розповіли, до яких наслідків може призвести стійкість до антибіотиків
09:30
Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила про плани створити в Україні службу психологічної підтримки «Лінія життя»
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.