Стоматолог назвав трави, відвар яких допоможе при надмірній чутливості зубів

Однією з найпоширеніших стоматологічних проблем фахівці назвали гіперестезію. Так медики називають підвищену чутливість зубів. І застерігають, що до такої патології можуть призвести навіть проблеми в роботі інших органів, зокрема йдеться про хвороби травного тракту чи ендокринної системи.

Тож яким є механіз розвитку гіперестезії, і чи можна взагалі 
позбутися такої проблеми?

-- Йдеться про підвищену чутливість твердих тканин зуба до різних чинників, -- пояснює Оксана Пасько, доцент кафедри терапевтичної стоматології. -- Зокрема така реакція з"являється у відповідь на дію температурного фактора (на холодне та гаряче), при механічному подразненні (чищення зубів, ультразвукове чищення),
при хімічних факторах (медикаменти, неприємні відчуття можуть з"являтися при споживанні кислих чи солодких продуктів).

Треба сказати, що за останні роки кількість звернеть до стоматологів через таку патологію різко збільшилась. Пацієнти скаржаться на больові відчуття (нерідко йдеться про гострий біль), котрі з"являються на тлі дії певних чинників і зникають
доволі швидко. Але цей процес є постійним, тож біль турбує людину регулярно, до того ж може ірадіювати в сусідні зуби.

-- Якими є причини появи такої надмірної чутливості зубів?

-- Причин може бути безліч, зокрема мова про каріозні ураження, хвороби пародонту (гінгівіт, пародонтит, пародонтоз). Больові відчуття можуть з"являтись при оголенні шийки зуба (що стається на тлі атрофії ясен), при стиранні чи ерозії емалі, при клиноподібних дефектах.

Крім того треба сказати, що гіперестезія може мати місцевий характер, а може бути генералізована (системна), тоді проблема виникає на тлі розвитку нервово-психічних недуг, порушенні обміну речовин, хворобах травного тракту (приміром, при гастриті, дуоденіті), інфекційних недугах, клімаксі.

-- Цього можна позбутися?

-- Так, але метод лікування залежить від причини розвитку гіперестезії. Приміром, при захворюванні тканин пародонту може знадобитись хірургічне втручання.

Але найчастіше застосовують консервативне лікування, помічними у цьому процесі є фторлаки, фторвмісні пасти, препарати кальцію, вітаміни, фізіотерапевтичні процедури (електрофорез). А ще допомогти можуть полоскання відварами трав, зокрема мова про калган, кору дуба, ромашку. 

Та майте на увазі, метод лікування має призначати лікар. Тож раджу, щойно з"явились неприємні відчуття, звернутися на консультацію. Адже схожа симптоматика може з"явитись і при інших недугах (зокрема мова про гострий пульпіт), зрештою, необхідно вилікувати основну причину, котра призвела до розвитку гіперестезії.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.