Стало відомо, кому загрожує ранній клімакс, і як від цього врятуватись

25 травня у світі відзначають день щитоподібної залози. Цьому органу медики не дарма приділяють чималу увагу, адже виявляється, саме щитоподібна залоза може стати причиною розвитку багатьох проблем в роботі організму. Від її "настрою", мовляв, залежить навіть інтелект людини...

-- Через це її й називають барометром погоди в людському організмі, -- відповідає професор Володимир Паньків, головний ендокринолог Києва, завідувач відділом профілактики ендокринних захворювань УНПЦ ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин. -- Йдеться про найбільшу залозу внутрішньої секреції, розміри якої доходять до 18,5 (у жінок) та 25 кубічних
сантиметрів (у чоловіків). Вона продукує гормони, а сировиною для цього процесу є йод, саме до нестачі цього мікроелементу щитоподібна залоза є найбільш чутливою.

Загалом треба розуміти, що цей орган відповідає за всі обмінні  процеси в організмі. Формується щитоподібна залоза на десятому  тижні внутрішньоутробного розвитку, на основі її гормонів (на 16  -- 17 тижнях) формується вища нервова діяльність. Тому медики й наголошують, що під час вагітності особливо важливо, аби майбутня мама отримувала достатню дозу йоду. Інакше дитина може народитись із гіпотеріозом (знижена функція залози), що загрожує розумовою недостатністю. 

Отож, цей орган відповідає і за інтелект, не залежно від віку людини.  

-- Які ще можливі проблеми через порушення функції цього органу?

-- Нестача функції щитоподібної залози стає причиною порушення репроуктивної системи у жінок, мова про неможливість завагітніти. Порушення роботи цього органа провокує анемію,  депресія, настання раннього клімаксу. 

Щитоподібна залоза може вплинути й на роботи серцево-судинної системи й на роботу шлунково-кившкового тракту. Додайте немотивоване збільшення маси тіла, швидку втомлюваність, сухість шкіри. Часто при цьому стан людини нагадує батарейку, котра розрядилась.

-- А на характер це впливає?

-- Швидше на формування настрою, адже впливає на стан нервової системи. Наприклад, при гіпотеріозі в людини здебільшого відзначається поганий настрій, вона є сонливою, флегматичною. Тоді як при гіпертеріозі (підвищена функція) спостерігається надмірна збудливість, часті емоційні зриви. Але коли
відрегулювати функціонування щитоподібної залози, все повертається до норми.

Тому треба регулярно проходити обстеження, а після 35 -- 40  років робити це слід в обов"язковому порядку. Адже з часом через вплив різних провокуючих факторів (екологічні негаразди, нестача йоду в організмі, дисбаланс інших мікроелементів, робота в несприятливих умовах, куріння, надмірне перебування на сонці)
відбувається порушення роботи цього органу. Крім того поява нашиї найменшого вузлика потребує детального обстеження, адже  частота вузлових форм з часом зростає.

-- Часто можна почути рекомендацію споживати йодовану сіль, чи 
це справді корисно?

-- Україна відзначається проблемою йододефіциту, цього елементу бракує в грунті, у воді, а отже і в продуктах харчування. Зверніть увагу, для нормального функціонування щитоподібної залози людина за добу має споживати 200 -- 250 мікрограмів йоду, тоді як українець в середньому отримує 50 -- 60. 

Сіль має бути йодованою, при тім треба пам"ятати про рекомендації щодо обмеженого споживання цього продукта. Крім того варто додавати
до раціону морську капусту, морепродукти. А дітям, вагітним жінкам і тим, що годують грудьми, рекомендують приймати препарати йоду. Але спершу потрібно проконсультуватися з лікарем.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Медики попереджають: під час холодної й сирої погоди загострюється одна з найбільш поширених хвороб осені.  Ви можете не застуджуватись, але на фоні похолодання може з"явитися кашель, причиною чого
Не секрет, що стан нашого здоров'я регулюється саме гормонами.  А, власне, яку роль вiдiграють гормони у нашому життi? Чому виникають гормональнi порушення?

Новини

13:00
Науковці пояснили, чому сновидіння такі корисні
11:30
Дієта з високим вмістом солі знижує рівень корисних бактерій в кишківнику та сприяє гіпертонічним кризам
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.