Стало відомо, кому загрожує ранній клімакс, і як від цього врятуватись

25 травня у світі відзначають день щитоподібної залози. Цьому органу медики не дарма приділяють чималу увагу, адже виявляється, саме щитоподібна залоза може стати причиною розвитку багатьох проблем в роботі організму. Від її "настрою", мовляв, залежить навіть інтелект людини...

-- Через це її й називають барометром погоди в людському організмі, -- відповідає професор Володимир Паньків, головний ендокринолог Києва, завідувач відділом профілактики ендокринних захворювань УНПЦ ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин. -- Йдеться про найбільшу залозу внутрішньої секреції, розміри якої доходять до 18,5 (у жінок) та 25 кубічних
сантиметрів (у чоловіків). Вона продукує гормони, а сировиною для цього процесу є йод, саме до нестачі цього мікроелементу щитоподібна залоза є найбільш чутливою.

Загалом треба розуміти, що цей орган відповідає за всі обмінні  процеси в організмі. Формується щитоподібна залоза на десятому  тижні внутрішньоутробного розвитку, на основі її гормонів (на 16  -- 17 тижнях) формується вища нервова діяльність. Тому медики й наголошують, що під час вагітності особливо важливо, аби майбутня мама отримувала достатню дозу йоду. Інакше дитина може народитись із гіпотеріозом (знижена функція залози), що загрожує розумовою недостатністю. 

Отож, цей орган відповідає і за інтелект, не залежно від віку людини.  

-- Які ще можливі проблеми через порушення функції цього органу?

-- Нестача функції щитоподібної залози стає причиною порушення репроуктивної системи у жінок, мова про неможливість завагітніти. Порушення роботи цього органа провокує анемію,  депресія, настання раннього клімаксу. 

Щитоподібна залоза може вплинути й на роботи серцево-судинної системи й на роботу шлунково-кившкового тракту. Додайте немотивоване збільшення маси тіла, швидку втомлюваність, сухість шкіри. Часто при цьому стан людини нагадує батарейку, котра розрядилась.

-- А на характер це впливає?

-- Швидше на формування настрою, адже впливає на стан нервової системи. Наприклад, при гіпотеріозі в людини здебільшого відзначається поганий настрій, вона є сонливою, флегматичною. Тоді як при гіпертеріозі (підвищена функція) спостерігається надмірна збудливість, часті емоційні зриви. Але коли
відрегулювати функціонування щитоподібної залози, все повертається до норми.

Тому треба регулярно проходити обстеження, а після 35 -- 40  років робити це слід в обов"язковому порядку. Адже з часом через вплив різних провокуючих факторів (екологічні негаразди, нестача йоду в організмі, дисбаланс інших мікроелементів, робота в несприятливих умовах, куріння, надмірне перебування на сонці)
відбувається порушення роботи цього органу. Крім того поява нашиї найменшого вузлика потребує детального обстеження, адже  частота вузлових форм з часом зростає.

-- Часто можна почути рекомендацію споживати йодовану сіль, чи 
це справді корисно?

-- Україна відзначається проблемою йододефіциту, цього елементу бракує в грунті, у воді, а отже і в продуктах харчування. Зверніть увагу, для нормального функціонування щитоподібної залози людина за добу має споживати 200 -- 250 мікрограмів йоду, тоді як українець в середньому отримує 50 -- 60. 

Сіль має бути йодованою, при тім треба пам"ятати про рекомендації щодо обмеженого споживання цього продукта. Крім того варто додавати
до раціону морську капусту, морепродукти. А дітям, вагітним жінкам і тим, що годують грудьми, рекомендують приймати препарати йоду. Але спершу потрібно проконсультуватися з лікарем.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
20:15
Що більше ми ходимо - то довше залишаємось молодими та здоровими, запевняють лікарі й біологи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.