Науковці визначили, коли настає пік сексуальності в жінок і чоловіків

Експерти з Унiверситету Техаса визначили, що пiк сексуальностi жінки настiє в 40 рокiв. За їх версiєю, причина приховується у зниженнi фертильностi, а отже жiнки поспiшають завагiтнiти й народити. Iнстинктивна реакцiя призводить до збiльшення сексуальних апетитiв. А от британськi вченi пояснили зміни сексуальної поведiнки у цьому вiцi наближенням клiмаксу.

Прокоментували такi висновки Вiкторiя Бойко, лiкар гiнеколог, та лiкар сексолог Юрiй Засєда, академiк Української технологiчної академiї.

-- Як можна пояснити зв"язок наближення менопаузи з пiком
сексуальностi у жiнок?

В. Бойко: -- Надзвичайно важливим (а нерiдко й важким) життєвим рубежем для жiнки є клiмакс. Зазвичай цей перiод настає пiсля 50 рокiв, але буває, що таке трапляється й значно ранiше. Внаслiдок рiзкого падiння рiвня естрогену вiдбуваються змiни в роботi органiзму. Адже цей гормон вiдiграє визначальну роль у
регулюваннi артерiального тиску, обмiнi речовин, має вплив на кiсткову систему та психiку. Внаслiдок цього вiдбуваються не лише частi змiни настрою. Вага жiнки може збiльшуватись, змiнується стан шкiри та постава.

Чимала кiлькiсть жiнок з певним острахом чекає на наближення клiмаксу. Вони бояться, що втратять привабливiсть, що життя назавжди змiниться. Ось i поспiшають жити так би мовити на повнi груди. 

Ю. Засєда: -- Зрозумiло, що не можна вiдкидати версiю про побоювання жiнок. Причина й справдi може полягати у тому, що йдеться про передменопаузний перiод. Тож вырогiдно, що у представниць прекрасної половини з"являється певний страх. 

Але у бiльшостi випадкiв секретом пiку сексуальностi 40-лiтнiх пань є мiкро-соцiальний феномен. Справа у тому, що до цього вiку вiдбувається повна бiологiчна та соцiальна адаптацiя жiнки. Вона вже являє собою зрiлу особистiсть, котра вiдбулась як мати та дружина. Саме у цьому вiцi жiнка точно знає, чого вона хоче, i
вмiє досягати своєї мети. Вона набуває впевненостi, а отже й сексуальної розкутостi.

-- А коли такий пiк настає в чоловiкiв?

Ю. Засєда: -- Під час періоду гiперсексуальностi, йдеться про 17 -- 20 рокiв. Але справа у тому, що природа надiлила чоловiчий органiзм можливiстю пiдтримувати сексуальне життя до старостi. Вiковi змiни в органiзмi чоловiка починаються не ранiше 50-ти рокiв, але навiть у цьому вiцi проблем у лiжку бути не повинно.
Хiба що йдеться про порушення стану здоров"я чи розвиток певних патологiй. Тоді як паспортнi данi у цiй справi значення не мають.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.