Названо погану звичку, яка виявилась вкрай корисною для імунної системи

Мова про... длубання в носі. Австрійські пульмонологи дослідили, що завдяки такій звичці в носові пазухи потрапляють бактерії й віруси в незначній кількості, на них, мовляв, слизова оболонка й тренується, виробляючи стійкість. Загалом це позитивно позначається на роботі імунної системи.

Та чи не поспішили науковці з висновками, чи справді така звичка 
може бути корисною?

-- Почнімо з того, що слизова оболонка носа є унікальною за своїми властивостями. Взяти бодай той факт, що її площа в дорослої людини становить аж три квадратних метри (якби її розтягнули). Завдяки цьому слизова виконує чималу кількість
функцій, зокрема, за добу в дорослої людини виділяється до півлітра слизу, аби ніс не засох. А ще вона очищає, зігріває (інакше б взимку в легені заходило повітря з мінусовими температурами) і захищає, -- пояснює Василь Дячук, 
лiкар-отоларинголог вищої категорiї, кандидат медичних наук, доцент.

Так от, якщо говорити про захисну функцію, слизова оболонка носу містить імуноглобуліни (частина імунної системи). При зустрічі з патогенними мікроорганізмами (бактерії, віруси) вони антивізовуються й надсилають сигнали всьому організму про потребу антивізуватись і знищити небезпеку.

-- А з пальцями людина може занести мікроби до носа?

-- Звісно, адже наші руки ніколи не бувають стерильними, на поверхні пальців завжди є мікроби, в тому числі й патогенні. Їх поява й провокує посилення захисної функції слизової оболонки носа. 

Попри це важко назвати звичку длубатись у носі корисною, бодай через те, що вона є неестетичною. Більше того, при тім існує вірогідність травматизації капілярів. Справа в тому, що саме на перегородці носа є так звана зона Кісельбаха, на відстані 1,5 сантиметра від кінчика носа відбувається розширення кров"яного русла. Тому і прийнято відівчати дітей від такої звички, адже через механічне подразнення можна спровокувати носову кровотечу.

Додам ще й той факт, що хід у носові пазухи знаходиться на відстані 2,5 сантиметри від кінчика носу, якщо запхати туди  палець, він впреться в так званий присінок, саме там і накопичується слиз і пил, формуючи невеличкі комочки. Але для
того, аби їх позбутись, в людини є рефлекс пчихання, зрештою, при  тім можна висякатись. Тож природа сама про все подбала, і про те, аби зібрати в носі непотрібні речовини, і про те, аби позбутись їх.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

20:00
Цей орган відіграє важливу роль у зміцненні здоров'я дітей.
11:00
У цьому тексті ви знайдете декілька порад, які допоможуть цього досягнути.
11:00
Нещодавно 60-річним українкам зробили надскладну операцію, аби врятувати їхні життя.
14:00
Іноді, аби знайти відповідь на це запитання, доведеться відвідати п'ятьох-шістьох лікарів.
11:00
Розбудити хворого посеред складної операції: лікарі розповідають, навіщо це потрібно і як такі хірургічні втручання роблять в Україні.
11:00
Тепер вона насичується невеликими порціями, продовжує скидати зайві кілограми, а ще каже, що більше не може курити.
11:00
Психологиня розповідає про етапи переживання смерті близьких людей та пояснює, що може допомогти їм долати відчай.
12:00
Науковці знайшли зв'язок між негативним мисленням і ризиком розвитку синдрому стійкого порушення розумових функцій.
11:00
У якому віці найчастіше діагностують сколіоз, чим він загрожує і чому однією з причин його виникнення може бути навіть їзда на самокаті?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.