Акацію можна не лише нюхати, а й... жувати — це тамує біль

Цвiт акацiї чудово лiкує астму, бронхiти, ангiну

Саме в цi днi мiста та села заполонив запах акацiї. Та мало хто знає, що її цвiт чудово лiкує хвороби дихальних шляхiв, астму, бронхiти, ангiну.

"Здається, усе дерево акацiї -- лiки, дарованi природою, -- каже Андрiй Скул, знавець народної медицини. -- Якраз у травні -- пора збору цвiту акацiї, а лiто аж до осенi -- кори та листя. У багатьох країнах це дерево офiцiйно вважається лiкарською рослиною. Адже лiки, якi роблять з акацiї, успiшно застосовують для лiкування при ревматизмi, застудах, запальних процесах, болю у шлунку та кишкiвнику, алергiї.

Завдяки їм органiзм очищається вiд солей та шлакiв. Якщо ж пiдiйти до дерева зараз, у перiод цвiтiння, то можна почути гул бджiл, а цi комахи вибирають лише найкращi рослини, отож акацiя одна з них. Мед з акацiї недарма вважається одним iз найкориснiших та найсмачнiших".

Науковцi кажуть, що кора i квiти акацiї мiстять речовини, якi допомагають органiзму виводити сечовину.

"Квiтки бiлої акацiї можна жувати, щойно зiрвавши з дерева, вони втамовують бiль в органiзмi, -- веде далі травознай. -- Можна зробити й настiй, який буде допомiжний при пiдвищенiй температурi тiла, застудних хворобах, кашлю. Для цього беруть чайну ложку цвiту та запарюють склянкою окропу. Настоювати потрiбно годину, пiсля того процiдити та вживати по столовiй ложцi тричi на день".

Якщо турбує остеохондроз чи радикулiт, знавцi народної медицини рекомендують зробити настоянку, якою можна розтирати хворi мiсця. Для цього треба взяти столову ложку квiтiв акацiї, залити 150 -- 200 мл спирту та настоювати протягом 10 днiв.

Також дуже помiчна ця рослина при пiдвищеному тиску та пiсля iнсульту. Для хворих готують настоянку. Десертну ложку висушених квiтiв заливають склянкою води та доводять до кипiння. Пiсля того як настiй охолоне процiджують i вживають 3 -- 4 рази на день по столовiй ложцi перед їдою.

Однак фахiвцi застерiгають: застосовувати акацiю треба обережно. Високi дози препаратiв з неї можуть бути токсичними для органiзму. Тож перед тривалим лiкуванням варто проконсультуватися з фахiвцями.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.