Акацію можна не лише нюхати, а й... жувати — це тамує біль

Цвiт акацiї чудово лiкує астму, бронхiти, ангiну

Саме в цi днi мiста та села заполонив запах акацiї. Та мало хто знає, що її цвiт чудово лiкує хвороби дихальних шляхiв, астму, бронхiти, ангiну.

"Здається, усе дерево акацiї -- лiки, дарованi природою, -- каже Андрiй Скул, знавець народної медицини. -- Якраз у травні -- пора збору цвiту акацiї, а лiто аж до осенi -- кори та листя. У багатьох країнах це дерево офiцiйно вважається лiкарською рослиною. Адже лiки, якi роблять з акацiї, успiшно застосовують для лiкування при ревматизмi, застудах, запальних процесах, болю у шлунку та кишкiвнику, алергiї.

Завдяки їм органiзм очищається вiд солей та шлакiв. Якщо ж пiдiйти до дерева зараз, у перiод цвiтiння, то можна почути гул бджiл, а цi комахи вибирають лише найкращi рослини, отож акацiя одна з них. Мед з акацiї недарма вважається одним iз найкориснiших та найсмачнiших".

Науковцi кажуть, що кора i квiти акацiї мiстять речовини, якi допомагають органiзму виводити сечовину.

"Квiтки бiлої акацiї можна жувати, щойно зiрвавши з дерева, вони втамовують бiль в органiзмi, -- веде далі травознай. -- Можна зробити й настiй, який буде допомiжний при пiдвищенiй температурi тiла, застудних хворобах, кашлю. Для цього беруть чайну ложку цвiту та запарюють склянкою окропу. Настоювати потрiбно годину, пiсля того процiдити та вживати по столовiй ложцi тричi на день".

Якщо турбує остеохондроз чи радикулiт, знавцi народної медицини рекомендують зробити настоянку, якою можна розтирати хворi мiсця. Для цього треба взяти столову ложку квiтiв акацiї, залити 150 -- 200 мл спирту та настоювати протягом 10 днiв.

Також дуже помiчна ця рослина при пiдвищеному тиску та пiсля iнсульту. Для хворих готують настоянку. Десертну ложку висушених квiтiв заливають склянкою води та доводять до кипiння. Пiсля того як настiй охолоне процiджують i вживають 3 -- 4 рази на день по столовiй ложцi перед їдою.

Однак фахiвцi застерiгають: застосовувати акацiю треба обережно. Високi дози препаратiв з неї можуть бути токсичними для органiзму. Тож перед тривалим лiкуванням варто проконсультуватися з фахiвцями.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
11:00
Тепер вона нерідко розвивається у дітей 9-10-річного віку.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.