Учені дослідили: комарі надають перевагу людям із зайвою вагою

Ви, певно, помічали, що комарі поводяться якось вибірково: на одних людей ну просто накидаються, а інших "їдять" без особливого апетиту.

Учені-ентомологи з Калiфорнiйського університету  дослідили, що цих комах особливо приваблює висока концентрація стероїдів чи холестерину у крові (так буває в огрядних осіб).

-- Чи справді певні параметри крові людини можуть приваблювати комарів, а якiсь -- відлякувати?

-- Загалом комахам, що живляться кров'ю, до смаку кожна теплокровна тварина, і людина зокрема, бо наша кров -- їхня їжа, джерело легкозасвоюваних білків, -- каже ентомолог Володимир Івченко. -- Але, справді, є певні фактори, на які комарі орієнтуються.

Наприклад, їх приваблює температура тіла жертви. Тому, якщо в будинку поряд з людьми є, наприклад, пес, в якого температура тіла завжди вища за людську, комарі віддаватимуть перевагу тварині. Відповідно, комахи вибиратимуть і людину з підвищеною температурою.

Висока концентрація холестерину характерна для багатьох сучасних людей, надто огрядних, кров у них "жирна", тобто  калорійнiша, тож не дивно, що комарам вони "засмакували". А щодо стероїдів, то давно зауважено, що комарі із багатьох потенційних жертв вибирають насамперед представників сильної статі. У них рівень тестостерону у нормі у 5 -- 7 разів вищий, ніж у жінок.

-- А чому ж тоді комарі навіть немовлят (у них ще й гормони "сплять", і холестерин  не накопичився) не шкодують?

-- Немовлята -- особливо легка для комара здобич, у них тоненька шкіра, та й більшу частину доби вони сплять, i комахам легше робити свою справу. Ось чому ніколи не можна залишати візочок з немовлям без догляду.

-- Чи колір шкіри людини для комара має значення?

-- Достеменно відомо, що має значення тон одягу. Вбрання свiтлих тонiв краще відбиває сонячні промені, тож під ним шкіра нагрiвається менше і не така приваблива для комарiв. У комплексi зi спецiальними кремами-репелентами це дає непоганий ефект.

Щоправда, зауважено, що комахи з часом призвичаюються до синтетичних репелентів, і вони їх уже не відлякують. Натомість, як і століття тому, кровопивці не люблять різкого запаху пижма, бузини, листя волоського горіха, черемхи. Ефірна  олія лаванди, цитрусових, ялицi евкаліпта також відганяє комарів. Перед прогулянкою або перед сном можна злегка змастити такою олією відкриті ділянки тіла. Однак такими ефірними оліями не рекомендовано змащуватися у сонячний день, бо вони можуть спровокувати реакцію фоточутливості -- сонячний опік -- упродовж кількох хвилин.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.