Названо овоч, який має потужний лікувальний ефект при гіпертонії, виразці та алергії

Вiдомо, що в картоплi є не лише вуглеводи, але бiлки, аскорбiнова кислота, вiтамiни. Це один iз основних джерел мiнеральних солей, список яких складається з 32 найменувань. У клубнях цього овоча є залiзо, калiй, цинк, мiдь, марганець та багато iнших елементiв.

А як усiм цим скористатися, аби отримати лiкувальний ефект? Про таке "Добрий лікар" вирішив дізнатись в національний день картоплі, який нині святкують у Перу. 

-- То при яких хворобах картопля має лікувальне значення?
 

-- При гiпертонiї треба їсти печену картоплю з лушпинням. При виразцi треба варити чищену картоплю в емальованiй каструлi без солi. Вiдвар приймати по 1/2 -- 1 склянцi тричi на день. Пити щоденно лише вiдвар, стежте, аби вiн не псувався, - говорить Валентин Степаненко, доцент кафедри промислової фармацiї та
клiнiчної фармакологiї НМАПО iменi П. Л. Шупика. 

При сечокам"янiй хворобi помiчним є вiдвар з картопляного лушпиння (300 грамів на один лiтр окропу).

Якщо у вас геморой, натрiть сиру картоплю, вiдтиснiть сiк в столову ложку та робiть невеликi спринцювання на нiч (термiн лiкування -- 10 днiв).

При катарактi чи бронхiтi слiд вiдварити картоплю в мундирах, розiм"яти, додати столову ложку олiї та 2 -- 3 краплi йоду, розмiшати. Покласти цю сумiш на серветку, тодi -- на груди й закутати як компрес. Робити це слiд на нiч. При хронiчному
кашлi робити такий компрес на груди та спину. 

А ще при кашлi, нежитi та застудi помiчним є давнiй метод: вiдварити картоплю в мундирах, злити воду, роздавити, а тодi нахилитись над каструлею й накрити голову рушником. I дихати.

-- Кажуть, можна зробити засiб i для догляду за шкiрою...

-- Якщо на обличчi є алергiчнi плями, слiди вiд опiкiв чи судини, що трiсли, слiд щодня протирати цi ділянки зрiзом картоплi. Маска з цього овоча знiмає слiди втоми, освiжає та розгладжує зморшки. Для її приготування гарячу картоплину слiд роздавити, додати жовток й трохи молока, розмiшати до консистенцiї в"язкої кашi.
Теплу маску накласти на обличчя, накрити шерстяною хустинкою, через 20 хвилин змити теплою водою, а тодi ще прохолодною кип"яченою.

Якщо щодня опускати руки в картопляний вiдвар на п"ять хвилин, шкiра стане нiжною й шовковистою. Ванночки з вiдвару -- ефективний метод боротьби з ламкiстю нiгтiв. А щоденне застосування концентрованого вiдвару може допомогти при грибкових ураженнях. 

Для лiкування бородавок треба розрiзаним боком картоплi натирати уражену дiлянку. На фурункули чи свiжi нариви накладати сиру терту картоплю, перев"язати, змiнювати пов"язку через три  години, повторювити кiлька разiв за день.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:00
Лікарка розповідає про найпоширеніші помилки дорослих, які намагаються зміцнити здоров'я малечі у зимово-весняний сезон.
15:00
Вони видалили доброякісну пухлину судинної оболонки цього органу за допомогою високочастотного електрозварювання.
11:00
Як вони виникають, чи захищає від них вакцина й скільки часу ще може мутувати вірус?
15:00
В Україні вкрай низький рівень вакцинації від цього захворювання, кажуть лікарі.
15:00
Дослідники кажуть, що складність перенесення недуги залежить від групи крові людини.
12:00
За словами лікарів, цей розлад поведінки перебуває у першій трійці за поширеністю серед психологічних проблем неповнолітніх.
11:00
Дві українки діляться своїм досвідом та практичними порадами.
11:30
Ця проблема виникає у понад 60% пацієнтів, які перенесли ампутацію.
13:00
Реабілітолог пояснює, чому після пологів розпочинати відновлення форми потрібно вкрай обережно.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.