Уперше вчені докорінно змінили підхід до лікування - тепер таблетки міститимуть людські клітини

Вперше вчені докорінно змінили підхід до лікування - тепер таблетки міститимуть людські клітини

Науковці вирішили застосувати живі людські клітини, аби отримати капсули з канальцями для вивільнення ліків. Виявилось, саме такі капсули здатні легко дістатись до уражених хворобою частин тіла. 

Дослідник Даянг Ванг разом із групою колег обгрунтував таку потребу тим фактом, що людське тіло запрограмоване на позбавлення іншородних субстанцій, тож до цього числа можуть потрапити препарати й наночастки, призначені для лікування, пише neboley.com.ua. Тож для того, аби збільшити тривалість знаходження цих субстанцій в організмі хворого, вчені вирішили обманути тіло.

У результаті вчені помістили ліки в оболонку, яка максимально нагадує природні клітини. Відтак створили капсулу, застосовуючи живі клітини в якості "плаща-невидимки". Такі клітинні мембранні капсули виявились першим успішним досвідом у створенні біосумісного методу доставки й вивільнення ліків. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

14:45
Епідемію хвороби у світі назвали наймасштабнішою за всю історію.
14:45
Спалахи небезпечного вірусу фіксують у всьому світі, а лідером за кількістю захворювань на пострадянському пострадянському просторі вважають Україну.
18:00
Така процедура тамує біль та знімає напругу в м'язах, кажуть лікарі.
11:00
За найскромнішими підрахунками, понад 700 тисяч українців на рік опиняються на термальній (кінцевій) стадії тієї чи іншої хвороби і потребують паліативної допомоги.
13:20
Розповідаємо, як працюватиме Програма медичних гарантій і чому не всі зможуть нею скористатися.
13:21
Усе, що відомо про поширення небезпечного вірусу.
14:55
Трансплантація оранів виходить на новий рівень, кажуть науковці.
10:00
Надмір цукерок та інших цукровмісних продуктів може мати дуже неприємні наслідки, кажуть медики.
09:00
10 січня прогнозують перше цього року затемнення Місяця - напівтіньове. А що каже сучасна наука про дію сонячних і місячних затемнень на наш фізичний та психічний стан?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.