"Кожна клітина курця протестує проти відмови від нікотину". Фахівці розповіли, як із цим впоратись

Деякi вченi запевняють, що кинути курити значно важче, анiж навiть кинути пити. Адже йдеться не лише про фiзичну, але й про психологiчну залежнiсть. Про таке у Всесвітній день без тютюну розповіли спеціалісти. 

Костянтин Красовський, завiдувач вiддiлом контролю над тютюном Українського iнституту стратегiчних дослiджень МОЗ України: 

-- Якщо є сильна залежнiсть, то кинути курити i справдi буває надзвичайно важко. Але це не означає, що позбутися цiєї звички неможливо. Потрiбно розумiти, що прояв фiзичної залежностi не у тому, що людинi отримує задоволення вiд викуренної цигарки. Затятий курець почувається погано без надходження нової дози нiкотину, саме з цим станом важко впоратись.

Курцiв можна подiлити на двi категорiї: тi, що можуть позбутися цiєї звички за один раз. А також тi, що намагаються це зробити постiйно. За даними ВООЗ, в середньому курцi 3 -- 4 рази кидають курити перш нiж остаточно це зроблять. Тому науковцi розробили чимало методик, iз числа яких можна пiдiбрати ефективну для кожної окремої людини. А ще останнiми роками набули чималої популярностi
книжки, автори яких ненав"язливо допомагають позбутися згубної звички.

Тобто, людина починає задаватись питанням: "Чому я курю?" I знаходить вiдповiдь: "Насправдi, нiчого у цьому процесi особливого нема, менi це непотрiбно". У таких книжках висвiтлюють типовi ситуацiї й проблеми, якi з"являються у курцiв. Завдяки
цьому кожен отримує можливiсть побачити себе в якостi головного персонажу. До речi, українськi вченi також випустили книжку у форматi сигаретної пачки про те, як стати некурцем.

Мирослава Кабанчик, головний лiкар обласного державного клiнiчного
наркологiчного диспансеру: 

-- Iз цiєю проблемою можна впоратись самотужки -- було би бажання. Найкраще при цьому змiнити обстановку -- поїхати на вiдпочинок, аби не було провокуючих факторiв. Але все залежить вiд стажу курiння та стану здоров"я курця.

Важкiсть полягає у тому, що в багатьох людей внаслiдок зниження рiвня нiкотину в органiзмi розвивається абстинентний стан. Це ефект так званого синдрому вiдмiни. Кожна клiтина органiзму вже звикла працювати в певному режимi, вони є застимульованi нiкотином. А внаслiдок вiдсутностi цього фактора клiтини "не
знають", що робити, вони перебувають у стані шоку.

У результатi весь органiзм протестує, схожа реакцiя вiдбувається i коли людина намагається вiдмовитись вiд алкоголю. У курцiв  з"являється вiдчуття слабкостi, в"ялостi, вони стають дратiвливими. Нерiдко позбутися шкiдливої звички люди можуть лише за допомогою медикiв. Спецiалiст обере найоптимальнiший метод для
кожного: кинути одномоментно чи поступово зi зниженням кiлькостi викурених цигарок. А ще потрiбно пройти обстеження. Якщо є змiни в органiзмi, паралельно слiд проходити лiкування соматичної патологiї.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.