Переходимо на літнє взуття: кілька нюансів для здоров'я ніг

Лiто - серйозне випробування для наших нiжок. Взуваючи моднi, але часто не дуже зручнi босонiжки, ми натираємо мозолi – аж до крові.

Як врятувати нашi ноги вiд цих неприємностей, розпитуємо Жанну Приходько, лiкаря-дерматолога вищої категорiї.

-- Що слiд знати, аби не наражати ноги на небезпеку?

-- Насамперед, пiдбирайте взуття за розмiром. Адже там, де  виникає тертя (а це буває як у тiсному взуттi, так i в занадто вiльному, коли нога "їздить"), виникають мозолi. Спочатку уражене мiсце червонiє, в згодом увторюється мiхур, наповнений рiдиною. До речi, його у жодному разi не можна проколювати чи зрiзати, адже у ранку може потрапити iнфекцiя з подальшим розвитком запалення. Часом ноги можна стерти аж до кровi.

Якщо так сталося, вiдразу вживайте заходи. Треба зробити мильну (iз звичайного господарського мила) або содову ванночку, пiсля чого нанести на мозоль салiцилову мазь або  припекти йодом та захистити уражене мiсце пластирем. Допоможе й сольова ванночка, яка знеболить мозоль (але лише у тому випадку, якщо шкiра не ушкоджена).

Якщо ви не вдома i нема можливостi зробити ванночку, вiзьмiть листя подорожника та прикладiть до мозолю. Добре допомагає також розрiзаний навпiл лист алоє чи скибка лимону. Добре змастити мозоль свiжим соком цибулi. Можна натерти на дрiбнiй терцi сиру картоплину, загорнути цю "кашу" у марлю та прикласти до хворого мiсця. Картопляна маса знiмає бiль та дiє як протизапальний засiб. Дуже добре при мозолях робити ванночки з вiваром ромашки.

-- В багатьох пiсля тривалого носiння незручного взуття виникають натоптишi. Що можна зробити з ними?

-- Таке стається у мiсцях постiйного натирання. Щоб пом'якшити шкiру натоптишiв, треба щодня робити гарячi ванночки по 10-15 хвилин, пiсля чого обережно стирати мозоль пемзою. Але щоб остаточно його позбутися, застосовують спецальнi кератопластинi мазi, методi шлiфування шкiри, а у занедбаних випадках навiть застосовують крiодеструкцiю -- виморожують за допомогою рiдкого азоту.

Я б не радила вiдноситися до натоптишiв “крiзь пальцi”. Дуже часто пiд його виглядом може маскуватися вульгарна бородавка, яка "живе" на пiдошвi. Тому бажана консультацiя лiкаря.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
"Пацієнтка розповідала, що лише раз за багато років подружнього життя відчула оргазм і ледь не померла від сорому", - лікар-сексолог.
12:00
15-20 хвилин дрімоти вдень дозволяють підвищити продуктивність праці, кажуть фахівці. Але є деякі нюанси.
09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.