Якщо ви “згоріли” під сонцем, допоможе сметана, сира картопля та свiжозаварений мiцний чай

Цього лiта, як обiцяють синтоптики, грози чергуватимуться iз спекою. Вiдтак, наша шкiра, не пройшовши етапу звикання, зустрiчатиметься з дуже агресивними сонячними променями. Напевно, вже багато хто зазнав сонячних опiкiв, обгорiвши лише за короткий час перебування на сонцi.

Мiж тим, захиснi мазi не завжди є пiд рукою. Що робити, якщо все-таки трохи "пiдгоріли”? Чи допоможуть "бабусини" методi -- сметана та скисле молоко? А може, є ще якiсь секрети?

-- Якщо ви помiтили, що шкiра, яка перебувала пiд дiєю сонячних променiв, почервонiла, це вже є сигналом про початок опiку, -- каже Жанна Приходько, лiкар-дерматолог вищої категорiї. -- Тому якомога швидше сховайте її вiд сонця -- вдягнiть сорочку з довгими рукавами з натуральних тканин, капелюх з широкими полями.

А якщо мiсце почервонiння почало пекти, треба вiдразу вжити заходiв, не вiдкладаючи на потiм. До спечених дiлянок можна прикласти листя подорожника або капусти (перед тим його треба трохи пом'яти, щоб вийшов сiк). Добрим допомiжним засобом є картопля. Свiжим соком сирої картоплi або кашкою з неї протирають ураженi мiсця -- це знiмає бiль та усуває запалення. Або ж можна розрiзати сиру картоплину навпiл та прикладати до мiсця опiку. Така процедура знiмає тепловий ефект, охолоджує шкiру, є профiлактикою утворення мiхурiв. При опiках обличчя картопляний сiк можна змiшати з борошном та накласти цю маску на 15-20 хвилин.

-- А як щодо кислого молока, кефiру...

-- Цi методи добре зарекомендували себе -- ще нашi предки користувалися ними. Але перед тим варто протерти уражену шкiру спиртовим розчином календули, i вже потiм намастити жирною сметаною, кислим молоком, кефiром. Добрий ефект в цих випадках має обліпихова олiя -- треба намастити нею ураженi мiсця.Можна змащувати опiки медом -- вiн знеболює, сприяє лiкуванню та запобiгає утворенню мiхурiв.

-- Це все методи екстреної допромоги. А що можна робити потiм, аби запобiгти наслiдкам сонячного опiку?

-- Вдома можна робити примочки з вiдварами трав. Наприклад, двi столовi ложки подрiбненої кори дуба залити стаканом окропу, прокип'ятити 10 хвилин, охолодити, процiдити i робити примочки. Або столову ложку подрiбненого листя плюща залити пiвлiтром окропу, так само готувати та використовувати. Прикладання можна робити й з вiдваром календули. Такi процедури допоможуть шкiрi краще та скорше вiдновитися.

Добрий ефект матимуть аплiкацiї з соком алоє -- його треба розвести водою у пропорцiї один до одного, змочити у розчини марлевi серветки та прикладати кожна 5-10 хвилин протягом години. Такi процедури роблять кiлька разiв на день.

Та навiть звичайний чай стане у нагодi. Примочки iз мiцного свiжозавареного чаю знiмають бiль, заспокоюють уражену шкiру. Чайну ложку заварки запарте чвертю склянки окропу, настоюйте пiвгодини. Компреси прикладат на 20-30 хвилин 2-3 рази на день.

-- Якщо опiк настiльки сильний, що з'явилися пухирцi, -- що робити в такiй ситуацiї?

-- А от тут головне -- не займатися самолiкуванням. Такий стан вимагає лiкарської допомоги. Адже вiдбувається iнтоксикацiя органiзму, може пiднятися температура, а через пухирцi, що лопають, в органiзм може потрапити iнфекцiя. Тому накладiть стерильну пов'язку та навiдайтеся до лiкаря. Народними методами тут вже не зарадиш -- знадобиться використання спецiальних мазей.

А найкраща профiлактика -- не перебувати пiд прямими сонячними променями вiд 11 до 17 години, адже саме в цей перiод сонце є найагресивнiшим.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.