Відпустка буде корисною для здоров'я лише тоді, якщо провести її у "своій" кліматичній зоні

Почалося літо. Багато хто запланував собі відпочинок наморі. Проте медики кажуть, що якраз улітку на море для лікування їхати... найгірше.

Особливо недоречно це робити людям, які мають серцево-судинні  хвороби, неврологічні проблеми, астму. Адже пекуче сонце i натовпи на пляжах -- не найкраще сприятимуть відновленню здоров'я.

-- Ще у ХІХ столітті піонер фізіотерапії професор Боткін казав: лікуватися на морі треба лише в міжсезоння, -- підтверджує Володимир Єжов, професор, спеціаліст з фізіотерапії. --  Саме навесні та восени є унікальне поєднання морського та гірського повітря, насиченого мікроелементами та фітонцидами хвойних лісів i цілющих рослин, що має лікувальний вплив.

Саме ці пори року називають "сезонами здоров'я" i медики визнають їх як найбільш сприятливі для покращення стану при хворобах дихальної, нервової, серцевої систем, для відновлення сил ослабленого організму тощо. Адже лише у міжсезоння можна отримати ефект "хвойних легенів", коли морське та гірське повітря поєднується найоптимальніше, а морське сонце діє м'яко, а не пече, як улітку.

-- А як загалом обрати місце відпустки залежно від стану здоров'я?

-- На морське узбережжя добре їхати при бронхо-легеневих хворобах -- туберкульозі, хронічному бронхіті та пневмонії, бронхіальній астмі, а також при нейроциркуляторній дистонії, гіпертонічній хворобі 1-2 ступеню, судинних патологіях головного мозку. Є й місця, де зосереджено унікальні грязі для лікування хвороб опорно-рухового апарату та репродуктивної системи.

Якщо є проблеми з травною системою, нирками, ендокринні порушення -- вам на море і не треба. Ваша "зона" -- Трускавець, Шкло, Моршин, Східниця (тобто Прикарпаття). Туди ж треба їхати з панкреатитом, холециститом, жовчокам'яною хворобою, ожирінням. При шкірних хворобах часто їдуть на "солі та грязі" -- зокрема, на Куяльницький лиман (Одеська область).

Натомiсть Карпати -- iдеальний варiант для тих, хто має проблеми з серцево-судинною системою та органами дихання. Крiм того, гори позитивно діють на нервову систему. А чисте гірське повітря, пішохідні прогулянки, збирання грибів та ягід -- все це зміцнює організм. І, до речі, у Карпати можна їхати протягом цілого року, і влітку також.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.