Нові жертви небезпечного збудника - Україною шириться страшна зараза

За даними Держпродпотребслужби, у трьох регіонах України зафіксовано нові випадки захворювання на ботулізм. Мова про Полтавську, Сумську й Запорізьку області, пише health.unian.ua.

На Полтавщині ботулізм діагностовано у мешканки села Микільське. Також зафіксовано захворювання на ботулізм у мешканця смт. Недригайлів Сумської області і мешканки м. Дніпрорудне Василівського району Запорізької області. У кожному з випадків причиною розвитку хвороби вбачають у вживанні в’яленої чи
копченої риби домашнього виготовлення.

То що треба знати про цей небезпечний збудник?

-- Збудником хвороби є паличка ботулізму, котра у споровій формі може зберігатись в грунті, воді, кишкокому тракті тварин і риб. Основною причиною захворювання є споживання продуктів домашнього приготування, мова про овочеві, грибні, м’ясні, рибні консерви, солену, в’ялену та копчену рибу, -- пояснює Наталія Тімко, головний позаштатний інфекціоніст області.

Візуально чи за запахом виявити небезпеку неможливо. Ботулізм розвивається всередньому впродовж 36 годин після споживання зараженого продукту.

-- Якими є симптоми? 

-- Розвиток хвороби є раптовим, нагадуючи симптоми отруєння (нудота, діарея, болі в животі), що супроводжується головним болем та відчуттям слабкості. При тім збудник уражає нервову систему, це призводить до порушення зору, з"являється відчуття сітки чи двоїння в очах, туман перед очима.

А потім розвивається параліч м’язів язика й гортані, що призводить до змін голосу, порушення мовлення, ковтання і дихання.

Це небезпечний для життя людини стан. Необхідна негайна госпіталізація. Для порятунку життя хворого потрібні заходи з промивання шлунка й кишківника, введення сиворотки, що блокуватиме дію токсину, підключення до апарату штучного дихання.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

З кожним роком в Україні з'являється все більше людей, які мають проблеми із зором. За підрахунками МОЗ, у кожної п'ятої дитини в Україні -- нездорові очі.
Люди, які лише півгодини сплять удень, рідше потерпають від стрибків артеріального тиску і більш продуктивно працюють
Такого висновку дійшли вчені з Греції, дослідивши зміни фізіологічних параметрів майже 4000 осіб середнього віку, які потерпають від артеріальної гіпертензії.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.