Лікар пояснив, чому слід уникати китайського взуття, а надавати перевагу італійському

Лише 10% дорослих українців мають "правильну" ногу. У решти ж 90% є ті чи інші ортопедичні патології -- плоскостопість, проблеми iз суглобом великого пальця ноги, гомілковостопним та колінним суглобами, судинні зміни тощо. Такі дані ортопедів.

-- Чому нога змінює свою форму? Чи це нормально для дорослої людини?

-- Передусiм проблемам iз ногами ми "зобов'язані" нашому прямоходінню, коли вага тіла тисне на дві стопи. Але дуже часто ми самі "псуємо" свої ноги, підбираючи неправильне взуття, -- впевнений Олег Костенюк, лікаря-ортопеда Центру травматології та ортопедії. -- Особливо це стосується жінок, які носять взуття на підборах.

Затісне взуття, зависокий каблук, підошва без амортизації -- усе це поступово призводить до деформації стопи, розвитку артрозів суглобів ніг, а також викривлення хребта.

-- А як підбори можуть "зіпсувати" спину? І що можна порадити жінкам, адже не можна ж узагалі відмовитися від взуття на підборах?

-- Насамперед підбори змінюють центр ваги, а тому більше навантаження припадає на передню частину стопи, що неприродно. З часом це може призвести до плоскостопості. Крім того, у взутті на підборах нога немов сповзає, а на суглоб великого пальця -- навантаження подвійне. Тому в любительок високих підборів ця  "кісточка", як її називають у народі, деформована. Від ходьби на підборах також потерпають гомілковостопні та колінні суглоби.

А що вищий каблук носить жінка, то більші зміни відбуваються у хребті. Адже у взутті на підборах нога не пружинить, тобто нема амортизації, а від цього потерпають міжхребцеві диски.

Врешті, носіння каблуків прискорює розвиток варикозного розширення вен. Адже литковий м'яз під час ходьби має виконувати функцію насоса, допомагаючи венозній крові підніматися вгору. Якщо ж жінка вдягає взуття на підборах, литки  змушені врівноважити тіло. Відтак венозний відтік крові порушується, вона застоюється, потім з'являються судинні зірочки, а згодом і вузлики.

Тому носити взуття на пiдборах треба якомога рiдше. Якщо цього вимагає дрес-код, то найоптимальнiша висота каблука -- 3-4 сантиметри. I це не має бути "шпилька" -- каблук повинен бути широким та стiйким.

-- А яке взуття вважається найбiльш “правильним"?

-- Воно не повинно бути завеликим чи замалим -- крім мозолів, це призводить до деформації стопи. Вибирайте широке взуття, адже вузьке стискає стопу. Підошва не має бути абсолютно пласкою -- п'ятка повинна бути вищою за носок на 5 міліметрів. У правильно підібраному взутті вам має бути зручно -- не повинно виникати жодного дискомфорту, затиску. Вибирайте взуття з натуральних матеріалів, щоб нога "дихала". Також звертайте увагу на амортизаційні властивості підошви, особливо якщо вже є проблеми iз суглобами ніг.

-- У західних країнах періодично проводять заміри стоп населення для стандартного виготовлення взуття. В Україні цього не роблять уже багато років, а наші виробники працюють за закордонними лекалами. Може, в цьому проблема?

-- Так, адже ноги різних народів мають різні анатомічні особливості. Наприклад, найгірший варіант для українців -- це японське, китайське та корейське взуття (особливо з грубою платформою). А "найближче" для наших ніг -- італійське та польське взуття.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.