Медики застерігають: мангали та шампури є розсадниками мікробів!

Яке літо без шашликів? Мангали, грилі, барбекю  чекають погоди на дачних ділянках. Але смачна їжаможе вкласти на лікарняне ліжко.

Мікробіологи виявили, що гриль для приготування м'яса на природі містить 1,7 мільйона мікробів на квадратний сантиметр. Це удвічі більше, ніж на сидінні унітазу! Сальмонела, лісторії, кишкова паличка -- все це вчені знайшли на приладдях для приготування м'яса на природі.

-- Мангали та шампури треба ретельно мити як до, так і після приготування страв, інакше вони перетворяться на прекрасне середовище для розвитку патогенної мікрофлори, -- каже Іван Козярін, професор, завідувач кафедри гігієни харчування і  гігієни дітей та підлітків НМАПО. -- І тоді після пікніка почнеться блювота, діарея, харчове отруєння чи навіть інфекційна хвороба.

Запам'ятайте: там, де є сире м'ясо, завжди є патогенні мікроорганізми. Особливі претензії до купленого у супермаркетах. На жаль, там досить часто "на шашлик" пускають несвіже м'ясо, маринуючи його, додаючи спецій та упаковуючи під плівку. Між тим, під плівкою розмножуються хвороботворні бактерії. Тому м'ясо для  барбекю та шашликів краще готувати власноруч.

Важливе значення має і термічна обробка. Якщо ви готуєте м'ясо на природі, обов'язково добре просмажте його. Буває, що у великих шматочках шкірка обгоріла, а всередині все напівсире. Й отруїтися таким м'ясом -- простіше простого. Тож будьте обережні.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.