Фахівець назвав заняття, яке не можна доручати чоловікам, інакше парі загрожує розлучення

Виявляється, ризик розірвання шлюбу збільшується через неправильне розділення домашніх обов"язків в сім"ї. За результатами дослідження, проведеного норвезькими вченими, найчастіше розпадаються сім"ї, в яких чоловіки виконують більшу частину хатніх робіт.

Відповідно, найміцнішими виявились сім"ї, де левова частка домашньої роботи лежить на жінці... 

-- Традиції та устої в сім"ї складалися століттями, це стосується й України. Віддавна чоловік вважається головою родини, годувальником, а жінка займається дітьми, плитою та оселею, -- коментує висновки вчених Валентин Заїка, професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. -- Такий
розподіл закладено природою, чоловік має забезпечувати, ризикувати, а жінка більше схильна до виконання хатньої роботи. Зрозуміло, що така схема досі відігравала чимале значення в міцності сімейних уз.

Але впродовж останнього півтоліття ці устої раптом почали руйнуватися. Серед чоловіків почала спостерігатись фемінізація, серед жінок -- маскулінність. Берегині сімейного вогнища тепер воліють заробляти більше за чоловіків, що позначається й на розподілі домашньої роботи. Тоді як чоловік після роботи воліє відпочити, подивитися футбол чи поїхати на риболовлю. Як було завжди. А дітей та хатню роботу чоловіки завжди прагнули "спихнути" на дружин. 

-- А тепер - інакше?

-- В українській сім"ї чоловік все ще залишається головою, а українська жінка все ще тягне більший шмат роботи на собі. Але вона вже робить спроби звільнити свої тендітні плечі від певної частини обов"язків. І це, звісно, стає причиною конфліктів. 

Додам, що нових традицій в сучасній сім"ї ще не сформувалось. Тепер термін "ідеальна сім"я" швидко втрачає свої постуласти, від чого чи не найбільше потерпають молодята. Їм важко обрати правильну модель поведінки. Хоча чоловіки все ще зацікавлені в збереженні патріархата, а отже, у меншій кількості обов"язків по дому.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

14:00
У США перевіритися на COVID-19 безплатно може кожен охочий - навіть турист чи нелегальний мігрант.
11:00
Медики кажуть, що він може спричиняти біль, запалення і перешкоджати зачаттю.
13:00
Що найбільше впливає на сповільнення чи пришвидшення темпів старіння?
11:00
Медики з різних куточків України розповідають про непросту боротьбу з пандемією. Вони кажуть: працюють на межі виснаження.
11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
11:00
Перегляд таких фільмів може як зруйнувати стосунки, так і додати їм більшої розкутості, кажуть сексологи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.