Педіатр: дітям до трьох років полуницю давати не бажано

Алергія, аскаридоз, ентеробіоз - лише кілька з можливих проблем після вживання полуниці

Усі, особливо діти, чекають полуничного сезону з нетерпінням, адже ця ягода асоціюється з ароматом літа. Між тим, лікарі застерігають, що дітям до трьох років полуницю вживати не можна. А чому?

-- Педіатри чомусь наполягають на тому, що маленьким дітям полуницю давати не можна взагалі, а після трьох років -- дуже невелику кількість. Чому?

-- Полуниця відноситься до найсильніших алергенних продуктів, -- каже   Володимир Родіонов, доцент, провiдний науковий спiвробiтник вiддiлення проблем здорової дитини та преморбiтних станiв Iнституту педiатрiї, акушерства та гiнекологiї АМН України. -- Винен у цьому, по-перше, пігмент, який надає полуниці червоного кольору. Крім того, полуниця містить багато ароматичних олій (саме вони надають їх того неповторного аромату), які також спричиняють розвиток алергії.

Тож полуниця є "забороненим плодом" для дітей-алергіків або схильних до алергії. Досить однієї ягідки, як червоніють щічки (діатез), з'являється кропив'янка (червоні пухирці на шкірі), може розвинутися і більш складна алергійна реакція.

-- Дитячі гастроентерологи кажуть, що зернятка, які є на шкірці полуниці, можуть подразнювати шлунково-кишковий тракт дитини...

-- Хоча вони досить дрібні для того, щоб механічно подразнювати слизову, проте ці зернятка погано перетравлюються та можуть спровокувати пронос. Адже захисна система кишківника у маленьких дітей ще не сформована, тому полуниця може викликати усілякі неприємності. А, до речі, агрус є у цьому плані небезпечнішим -- він містить грубі волокна та ворсинки, а тому можуть сильно подразнювати шлунок та кишківник.

Крім того, саме зернятка полуниці заважають добре помити ягоди, а тому є велика ймовірність зараження глистами. Саме полуницi та суницi є "найбруднiшими" у цьому планi, адже перебувають дуже близько до землi. Головною причиною забруднення є пiдживлення землi "натуральними добривами" -- гноєм. А при  вирощення ягiд на продаж "дбайливi" господарi часто удобрюють землю й людськими відходами iз вбиралень. Вiдтак, збудники паразитозiв потрапляють у грунт, а звідтам на листя та ягоди.

Напоширенiми гельмiнтозами, що можна отримати з ягiд, є аскаридоз та ентеробiоз. Тому перед тим, як дати дітям полуницю, треба добре її промити та обдати окропом. Хоча це дещо зіпсує її вигляд, проте убезпечить від зараження.

-- Тож з якого віку можна давати полуницю?

-- Найоптимальніше -- з трьох. Починати треба з однієї ягідки і дивитися, чи нема алергічної реакції. При цьому обов'язково звертайте увагу, яку саме ягоду купуєте. Адже протягом останнього десятиліття стало поширеним вирощування полуниці під плівкою, з використанням хімічних добрив, а ягоди їх здатні накопичувати.

Якщо полунички відбірні, всі як одна, гарні -- краще від них відмовитися, бо це саме оті ранні сорти, вирощені штучно. Та й на смак вони ніякі -- несолодкі, тверді, без аромату.

Справжня полуниця, вирощена натуральним шляхом, дуже швидко мнеться, пускає сік, виглядає не так гарно та естетично, проте має отой неповторний аромат та смак.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:30
У Піднебесній платитимуть 145 доларів за повідомлення про людей, у яких проявляються ознаки небезпечного захворювання. Останні подробиці про небезпечний коронавірус, який шириться світом.
11:00
Поради, що допоможуть здолати наслідки стресу та психологічної травми.
10:00
Пологи для жінки були справжнім викликом, кажуть лікарі.
11:00
Українські медики одночасно замінили пацієнту два кульшові суглоби.
20:00
Що таке психічне здоров'я і чому про нього заговорили на економічному форумі?
16:40
Медики кажуть, українці, які помирали від грипу, найчастіше мали супутні стани, що ускладнювали перебіг хвороби.
11:10
"Найменший малюк з проявами кору мав лише сім днів після народження", - розповідає медик.
20:13
Фахівці насторожують: медики нашої країни не зможуть діагностувати подібний коронавірус.
17:45
Шапка - це не про красу, шапка - це перш за все про здоров'я, кажуть лікарі.
13:35
Епідеміологи кажуть, найвища захворюваність спостерігається серед школярів 6-14 років.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.