Морозиво не можна ковтати похапцем — навпаки, його слід трохи потримати у роті

Дехто вважає, що вживання морозива -- таке собi тренування для горла. Мовляв, якщо привчати горло до контрасту температур, це сприятиме пiдвищенню мiсцевого iмунiтету.

Між тим, такий підхід є неправильним. Адже рiзке поєднання теплого повiтря та холодного морозива може спричинити ангiну -- недарма влiтку кiлькiсть ангiн традицiйно зростає.

-- Якщо ви проковтнете холодне морозиво у спекотний день, це викличе локальне переохолодження органiв лiмфоглоткового кiльця, -- каже Ігор Цебрик, ЛОР-лікар. -- Внаслiдок такого "тренування" можна заробити гострий тонзилiт (запалення мигдаликiв), ларингiт (запалення слизової оболонки гортанi), трахеїт (коли "сiдає" голос).

Будь-яке тренування має бути поступовим. Тобто, якщо ви потрохи привчатимете горло до холоду (скажiмо, спочатку питимите воду кiмнатної температури, потiм -- нижчої, а згодом i крижаної), це можна вважати тренуванням.

А з морозивом я б радив не експериментувати. Навпаки, його треба споживати невеличкими шматочками, а перед тим, як проковтнути, трохи потримати у ротi. А для дiтей морозиво краще розморозити до м'якого стану i давати маленькими ложечками.

 

Читайте також:

Тема дня

Японські науковці дійшли висновку, що жоден інший продукт не має такого позитивного впливу на фізичний та психічний стан людини, як риба.
26 червня - Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу
Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб якось контролювати їх обіг налічує вже майже 100 років.

Новини

13:02
Фахівці з Гарвардської школи богослів'я в США впевнені, що спорт компенсує релігійні потреби людини
12:01
Деіякі люди вживають мега-дози вітаміну D, через що у них виникає ризик каменів в нирках і навіть раку
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.