Морозиво не можна ковтати похапцем — навпаки, його слід трохи потримати у роті

Дехто вважає, що вживання морозива -- таке собi тренування для горла. Мовляв, якщо привчати горло до контрасту температур, це сприятиме пiдвищенню мiсцевого iмунiтету.

Між тим, такий підхід є неправильним. Адже рiзке поєднання теплого повiтря та холодного морозива може спричинити ангiну -- недарма влiтку кiлькiсть ангiн традицiйно зростає.

-- Якщо ви проковтнете холодне морозиво у спекотний день, це викличе локальне переохолодження органiв лiмфоглоткового кiльця, -- каже Ігор Цебрик, ЛОР-лікар. -- Внаслiдок такого "тренування" можна заробити гострий тонзилiт (запалення мигдаликiв), ларингiт (запалення слизової оболонки гортанi), трахеїт (коли "сiдає" голос).

Будь-яке тренування має бути поступовим. Тобто, якщо ви потрохи привчатимете горло до холоду (скажiмо, спочатку питимите воду кiмнатної температури, потiм -- нижчої, а згодом i крижаної), це можна вважати тренуванням.

А з морозивом я б радив не експериментувати. Навпаки, його треба споживати невеличкими шматочками, а перед тим, як проковтнути, трохи потримати у ротi. А для дiтей морозиво краще розморозити до м'якого стану i давати маленькими ложечками.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

З кожним роком в Україні з'являється все більше людей, які мають проблеми із зором. За підрахунками МОЗ, у кожної п'ятої дитини в Україні -- нездорові очі.
Люди, які лише півгодини сплять удень, рідше потерпають від стрибків артеріального тиску і більш продуктивно працюють
Такого висновку дійшли вчені з Греції, дослідивши зміни фізіологічних параметрів майже 4000 осіб середнього віку, які потерпають від артеріальної гіпертензії.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.