Стало відомо, коли краще виходити на пробіжку - зранку чи ввечері

Основним методом продовження тривалості життя вчені називають фізичну активність. При тім більшість наполягає, що краще за все обирати біг. А от щодо вибору часу для такого заняття точаться суперечки. 

То коли краще виходити на пробіжку?

-- Перш за все необхiдно пройти обстеження, за результатами якого лiкар розрахує фiзичне навантаження, до якого особисто вам можна вдаватися. Бо навiть для оздоровчого бiгу основним правилом є iндивiдуальний пiдхiд (потрiбно зважати на стан здоров"я), - говорить професор Анатолiй Магльований, доктор біологічних наук, проректор ЛНМУ iм. Данала Галицького.

Наступним має бути правильний вибiр часу для бiгу. Знаєте, колись академiк Амосов стверджував, що найкращим для цього заняття є 4 -- 5 години ранку. Але згодом вчений спростував цю версiю, адже органiзм далеко не кожної людина може адеквавтно сприйняти ранкову пробiжку. Тож необхiдно зважати на роботу органiзму, бо якщо ви належити до так званого типу жайворонкiв, тодi краще
бiгати зранку (7 -- 8 година). А от "совам" пiдiйде лише вечiрнiй час. За таких умов органiзм добре сприйматиме таке фiзичне навантаження.

До речi, якщо обираєте для пробiжки вечiр, то майте на увазi, що вiд прийняття їжi має пройти 1,5 -- 2 години. А до сну має залишатися не менше двох годин.

-- Чи має значення територiя, по якiй людина бiгає?

-- У цьому питаннi значення мають багато нюанчсiв. По-перше, найкраще бiгати по парковiй зонi. Не можна бiгати по асфальтовому покриттi чи бетонних дорiжках. Бо тодi ноги не витримуватимуть навантаження. М"язовий апарат "набиратиме" надмiрну кiлькiсть молочної кислоти, органiзм шкидко втомлюватиметься, а потiм
взагалi ходити не зможете. Необхiдно, аби м"язи вiдчували м"ягкiсть, тому бiгати слiд по травi, землi, пiдiйде навiть щебiнь.

Але й це ще не все. Перш нiж почати бiгати, придбайте спецiальне взуття для бiгу (кросiвки чи кеди). При цьому не обов"язково зважати на високу цiну взуття. Дивiться на пiдошву -- вона має бути ниькою. Якщо пiдошва матиме 1 -- 2 сантиметра, ризикуєте пiд час такого заняття отримати вивих, пiдвивих, розтягнення, бо сухожилля не витримуватимуть.

Одяг також має бути "правильним" -- складатися лише на 50 % з синтетики. Але якщо зверху вдягатимете куртку (вiтровки о цiй порi не завадять), тодi пiд низом має бути одяг з натуральних тканин, аби вбирав вологу.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
11:00
Перегляд таких фільмів може як зруйнувати стосунки, так і додати їм більшої розкутості, кажуть сексологи.
20:00
Психологи кажуть, що в деяких людей навiть розвивається еритрофобія - страх зашарітися.
11:00
Тренований пес здатен вловити ароматичну молекулу, розчинену у 20-тонній цистерні води, кажуть експерти.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.