Забави у пісочниці можуть обернутися серйозними хворобами, застерігають лікарі

Яке дитинство без пісочниці? Пасочки, відерка, пісочні замки... Пісок в одягу та волоссі... Між тим, часом таке пісочне дозвілля може принести чимало проблем.

-- Справді, пiсок -- чудовий матерiал для розвитку дiтей рiзного вiку: вiд немовлят до дошкiльнят, проте аж нiяк не всi мами знають, якi небезпеки він приховує, -- застерiгає Мар'яна Миронюк. Лікар-паразитолог. -- Адже у пiсочницi можна заразитися гельмiнтами щонайменше трьох видiв: гостриками, аскаридами i  токсокарами. Потрапивши в органiзм дитини, кишковi паразити викликають токсикологiчнi розлади, запалення лiмфатичних вузлiв, анемiї та алергiї, розлади травлення, пiдвищену температуру.

-- То малят краще взагалi не пускати до пiсочницi?

-- До тих, що на дитячих майданчиках і якi не пильнують, -- не варто. Тут можна легко набратися хвороби, бо до них мають доступ бродячi тварини, а люди кидають недопалки, пляшки та iнше смiття.

Якщо малюк усе-таки бавиться з пiском, важливо пояснити йому, аби пiд час гри не брав до рота рук та iграшок. А пiсля забави потрiбно обов'язково добре помити руки, перебрати дитину в чистий одяг i вимити взуття. Якщо ж дитина має подряпини чи рани на тiлi, вiд iгор з пiском краще взагалi вiдмовитися.

-- А якою має бути безпечна пiсочниця?

-- У нiй пiсок повиннi мiняти кожнi два тижнi, а на нiч їх обов'язково мають закривати, щоб собаки й коти не лазили. Також перiодично пiсок слід поливати окропом, щоб знищити небезпечнi яйця гельмінтів. Зокрема, так мають діяти у дитсадках.

Найчистiшу пiсочницю можна створити лише власноруч на присадибнiй дiлянцi. Для цього пiсок купують у магазинi для садiвникiв. Перш нiж висипати його у пiсочницю, просіюють, щоб видалити з нього камiння та iншi стороннi предмети. А далi регулярно мiняють та чистять. Можна його також прожарювати.

-- Чи можна якось уберегтися вiд зараження паразитами, якщо дитина час вiд часу бере до рук пiсок у дворi?

-- Можна давати дитинi лiки для профiлактики глистiв. Однак це -- лише після консультації лікаря, адже всi антиглиснi медичнi препарати дуже токсичнi!

Загалом, головне правило у боротьбі з глистами -- неухильне дотримання усiма членами сiм'ї правил особистої гiгiєни: мити руки пiсля повернення з вулицi, пiсля контакту з хатнiми тваринами, перед їдою; добре мити овочi та фрукти; берегти їжу вiд тарганiв, мух та iнших комах.

Є також звичайнi, народнi способи профiлактики, якi ще нiкому не зашкодили. Маю на увазi насiння гарбуза, настоянку полину, подорожника. А от виводити глисти за допомогою пижма та чистотiлу -- не рекомендую. Цi рослини отруйнi, тому їх використовувати для дiтей протипоказано!

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.