Лікар попередив про надзвичайну небезпеку укусів комах - уже є перша жертва

Нещодавно поблизу гори Піп Іван під час проходження маршруту різко погіршився стан здоров’я 29-річної туристки, повідомляє karpatnews.in.ua. На допомогу вирушили рятувальники. Згодом з’ясувалось, що потерпілу вкусила комаха, що призвело до погіршення стану й розвитку анафілактичного шоку. 

То чому укуси комах несуть таку небезпеку?

-- Найгірше, якщо в людини є висока чутливість до укусів комах, тоді з"являється не лише локальний набряк (як у більшості випадків), але й системна реакція. Розвивається кропив"янка і навіть набряк в іншій частині тіла, здебільшого на губі чи вусі. Але найнебезпечнішим наслідком є різке падіння тиску, що нерідко
стає причиною анафілактичного шоку, через це людина може померти, -- пояснює головний міський лікар -- алерголог Борис Стремедловський.

Крім того вкрай небезпечно, якщо комаха (наприклад, оса або бджола) потрапляє в ротову порожнину, а таке доволі часто стається під час споживання фруктів чи солодких напоїв. Тоді може вкусити за язик, щоку, горло, в результаті чого виникає місцева реакція у вигляді набряку. В таких випадках йдеться про життєво важливі частини тіла, адже набряк стає причиною механічного удушення. Комаха може вкусити й в шию, це загрожує розвитком набряку в тканинах довкола місця ураження, що призводить до механічного стискання дихальних шляхів. Повторюю, йдеться про загрозливі для життя наслідки.

-- Як же треба діяти, аби вберегти своє здоров"я і життя?

-- Якщо вкусила оса, витягніть жало, аби не розчавити, адже на його кінчику міститься мішечок із отрутою. Лише тоді вся отрута не потрапить у місце укусу.

Основна дія при укусах комах: прикладіть до ураженої ділянки холод (пляшку з холодильника чи лід), тоді почнуть спазмувати судини, завдяки чому вдасться пригальмувати процес поширення отрути. У жодному разі не пригладайте гаряче.

Якщо укус комахи може становити небезпеку для життя (місце ураження -- ротова порожнина, шия), негайно викличіть карету швидкої. При наявності алергії, слід прийняти антигістамінний препарат. А головне, якщо у вас вже траплялись системні реакції організму на укуси комах, обов"язково слід зробити укол адреналіну, це допоможе запобігти критичному падінню показників артеріального тиску.

Читайте також:

Тема дня

Японські науковці дійшли висновку, що жоден інший продукт не має такого позитивного впливу на фізичний та психічний стан людини, як риба.
26 червня - Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу
Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб якось контролювати їх обіг налічує вже майже 100 років.

Новини

13:02
Фахівці з Гарвардської школи богослів'я в США впевнені, що спорт компенсує релігійні потреби людини
12:01
Деіякі люди вживають мега-дози вітаміну D, через що у них виникає ризик каменів в нирках і навіть раку
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.