Сучасна людина "просиджує" 9,5 години на добу - це ж більше, ніж ми спимо!

Доведено: зменшення часу, проведеного за комп'ютером, збільшує тривалість життя

У людей, які проводять щодня у положеннi сидячи понад 11 годин, ризик померти у наступні три роки збільшується на 40% у порівнянні з тими, хто просиджує не більше як чотири години.

Такi висновки вчених з університету Огайо (США), які вимірювали різноманітні показники організму під час тривалого сидіння. Виявилося, що воно уповільнює метаболічні процеси, підвищує ризик розвитку цукрового діабету і серцево-судинних хвороб.

-- Ці дослідження підтвердили результати ряду попередніх, які встановили небезпеку малорухливого способу життя, -- каже Володимир Родіонов, провідний науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. -- Сидіння на місці протягом кількох годин не тільки робить людину ледачою і слабкою, але ще й скорочує життя.

У такому положенні більшість м'язів не працює, внаслідок чого вони втрачають тонус, калорії не спалюються (а це -- прямий шлях до ожиріння, діабету, гіпертонії). Ризик хвороб серця збільшується удвічі. Скажімо, сьогодні в середньому людина  "просиджує" 9,5 години на добу. Це ж більше, ніж ми спимо!

Ми сидимо у транспорті, вдома перед телевізором. Тим часом доведено: щодня по 6 годин сидиш перед "ящиком" -- живеш на 4,8 року менше.

-- А чому дослідники наголошують, що найшкідливіше тривале сидіння саме за комп'ютером?

-- Бо тоді навантаження на хребет збільшується на 40%. Неправильно дібрані стільці ще більше "зношують" хребет. Поставу при сидінні за комп'ютером ми зазвичай не зберігаємо -- слабкі м'язи не тримають хребет, а тому він викривлюється. Передні  відділи міжхребцевих дисків стискаються, а задні -- розтягуються.

Найбільше страждає шийний відділ хребта, адже голова майже завжди нахилена уперед. Звідси -- погіршення кровопостачання мозку, біль голови, швидка втомлюваність. Хребці та диски попереку перебувають під сильним тиском, через що з'являються грижі.

Якщо просиджувати за комп'ютером кожного дня по кілька годин, то вже навіть молодій людинi загрожують ожиріння, геморой, частий біль голови, гіпертонія, варикоз. Адже коли тіло людини не має достатньої рухової активності, функції, що відповідають за регуляцію жирів і цукру, починають працювати гірше, обмін речовин сповільнюється. А це спричиняє не лише відкладення жиру, а й недостатнє постачання всіх органів киснем та поживними речовинами.

Часто буває, що у правій частині тіла виникає біль, заніміння -- адже рука постійно лежить на мишці. У багатьох виникають проблеми у зап'ястку (так званий тунельний синдром, коли перетискаються нерви). Врешті, комп'ютер псує зір, викликає перезбудження нервової системи тощо.

-- Як вирватися з цього замкненого кола? Кидати роботу?

-- Поза всяким сумнiвом, час перебування в положенні сидячи треба максимально скорочувати, а час фізичних навантажень -- збільшувати. Це не обов'язково мають бути заняття у фітнес-центрах. Часом досить відмовитися від транспорту і долати дорогу з дому до роботи і назад пішки. Обов'язковою є ранкова зарядка -- хоча б півгодини.

А ще протягом робочого дня хоча б раз на 45 хвилин вставайте, потягуйтесь, розминайте руки-ноги, робіть легкі нахили головою, тулубом. Чи просто пройдіться коридором, підніміться вгору-вниз сходами.

У багатьох офісах обладнано зони для відпочинку, наприклад, зі столиком для настільного тенісу -- це прекрасна фізична розрядка. Запишіться у басейн -- вода прекрасно розвантажує хребет, що потерпає вiд тривалого сидіння. А ввечері, переглядаючи телевізор, також можна робити вправи. Суть у тому, щоб рухатися протягом дня якомога більше.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.