Перед цією процедурою не можна приймати аспірин, їсти яйця і погано спати

Сьогодні у світі відзначають День донора. З такої нагоди "Добрий лікар" дізнався, яких вимог має дотриматись людина, яка хоче здати кров?

-- По-перше, стати донором може лише здорова людина віком від 18 до 60 років, вагою не менше 50 кілограмів. Серед протипоказів, наявність важких захворювань, наприклад, хвороб серця, очей, шкіри (до прикладу, йдеться про грибкові ураження шкіри, гнойні захворювання), крові, центральної нервової системи, - пояснює
Вікторія Іванова, виконавчий директор Асоціації молодих донорів України.

Донором не може стати людина, хвора на гепатит (чи особа, що колись його перенесла), СНІД, ВІЛ, туберкульоз, ахілічний гастрит, виразкову хворобу шлунка й дванадцятипалої кишки, остеомієліт, бронхіальну астму, цироз печінки, венеричні
захворювання. Серед протипоказів також злоякісні утворення, відсутність слуху чи мовлення.

Загалом йдеться про чималий перелік недуг, про які розпитує лікар під час обстеження особи, що хоче здати кров. Притім вкрай важливо нічого не приховувати, адже йдеться про безпеку іншої людини.

-- По-друге, після перенесеного ГРВІ має пройти не менше місяця, перш ніж можна буде здати кров. 

-- По-третє, за 72 години до процедури слід утримаватись від вживання аспірину й анальгіну, за 48 годин до того не можна вживати алкоголь. А за дві години до здачі крові не рекомендують курити.

-- У жодному разі не можна здавати кров натщесерце! Але перед тим обов"язково слід дотримуватись дієти. Напередодні процедури слід відмовитись від жирних, гострих та смажених страв, не можна їсти яйця та вудженину. Натомість раціон має складатись з круп, макарон на воді без масла, вареного м"яса, картоплі, сухарів,
галетного печива, сушок, овочів та фруктів (крім бананів). А ще треба пити багато рідини (солодкий чай, узвар соки, морси, компоти).

-- Що важливо, перед процедурою необхідно відпочити й добре виспатись. Не забудьте взяти з собою паспорт (донором може стати лише громадянин України). 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

20:19
Картинку уві сні може спровокувати давній спогад. Або ж гостра їжа, яку ви спожили ввечері.
17:00
Часто жертвами чотирилапих стають люди, які катаються на самокатах або їдуть на інвалідному візку. Розізлити їх може навіть ваш одяг.
14:42
Тут рятують поранених у боях за Україну, тут виходжують діток, які народились передчасно, і тут дають шанс стати матерями тим, від кого відхрещуються інші медики.
12:23
Студент каже: третьокурсників, які не складуть тест, можуть відрахувати. А перескладання - платне.
18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.