Вчені виявили ще одну властивість риб'ячого жиру: він захищає організм від стресу

Про корисні властивості риб'ячого жиру відомо давно. Колись дітям призначали його ложками -- за згадками, він досить бридкий на смак i запах. Але нинi риб'ячий жир випускають у желатинових капсулах.

Вчені з калiфорнiйського університету (США) кажуть, що риб'ячий жир, крім іншого, захищає нашу серцево-судинну систему від стресу. Тому тим, хто часто нервується, радять вживати цей жир.

-- Чим узагалі корисний риб'ячий жир?

-- Його одержують з печінки тріскових риб, тому це стовідсотково натуральна речовина, -- каже Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії. -- Насамперед це джерело вітаміну А, який потрібен для гостроти зору, гарного стану шкіри, доброї роботи печінки, формування імунітету. Також у ньому міститься вітамін D, який відповідає за засвоєння кальцію і фосфору, підтримуючи у нормi кістки й зуби, а також нормалізує роботу нервової системи.

Але головна цінність риб'ячого жиру -- у поліненасичених жирних кислотах омега-3. Річ у тім, що організм людини їх не виробляє, проте вони необхідні для нормальної роботи серцево-судинної та нервової систем, мозку, суглобів. Завдяки цим кислотам також нормалізується тиск, знижується ризик розвитку серцево-судинних хвороб, появи інсульту й атеросклерозу, зменшується рівень холестерину в крові, швидше минають запальні процеси. Крім того, ці кислоти регулюють обмін речовин, стимулюючи жировий обмін та нормалізуючи процес травлення. Є навіть дані, що  омега-3 жирні кислоти здатні зупиняти розвиток пухлин.

-- А до чого тут стрес?

-- Річ у тім, що під час стресу або сильного емоційного навантаження активується симпатична нервова система. Коли у крові підвищується рівень гормонів стресу, відбувається звуження судин та підвищується тиск. Причому з роками посилюється цей ефект підвищення тиску при стресах.

У ходi згаданих досліджень добровольці вживали риб'ячий жир протягом 19 тижнів. У результаті -- реакція серцево-судинної системи на стрес була не такою руйнівною. До речі, інша група вживала оливкову олію, проте результати були гіршими. Пояснити це можна тим, що риб'ячий жир позитивно впливає на роботу нервової системи, а також нормалiзує тиск i робить судини гнучкiшими.

Проте будьте обережнi: якщо ви п'єте ліки для зниження тиску, додатково вжитий риб'ячий жир може викликати надто сильне його зниження. А якщо ви маєте хвороби нирок i сечостатевої системи, риб'ячий жир можна вживати лише з дозволу лікаря. А з профілактичною метою його зазвичай вживають по 1 -- 2 капсули на день протягом 1 -- 1,5 місяця, після чого обов'язково роблять перерву не менш ніж на три місяці.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
11:00
Шостого липня дівчина відчула слабкість, 12-го вже була у комі.
15:00
Чому насправді знечулення не завжди працює, і які помилки лікаря можуть надто дорого коштувати пацієнту?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.