Лікар розповів, чого не можна робити жертвам перетягу

Надворi - лiто, тож i в примiщеннях, i в транспортi бракує свiжого повiтря. Щоб дихати було легше, люди вмикають на повну потужнiсть кондицiонери, вентилятори, вiдчиняють навстiж вiкна у квартирах та маршрутках. 

Проте таке провiтрювання може добряче нашкодити, бо перетяги провокують "букет" хвороб...

-- Шия, потилиця, поперек -- цi дiлянки нашого тiла найвразливiшi до протягiв, -- розповiдає Павло Бучковський, лiкар-невролог обласної клiнiчної лiкарнi. -- Якщо вiтер спрямовано дме у якусь частину тiла, то може виникнути невралгiя, що супроводжується рiзноманiтними м'язово-тонiчними синдромами.

-- Буває, що в людини пiсля сильного перетягу аж перекошує обличчя...
 
-- Якщо внаслiдок переохолодження потерпає нервовий корiнець, тодi може розвинутися нейропатiя, а її вже складнiше лiкувати, бо в такому разi може випасти функцiя цього нерва. Тодi людину не лише болить шия, плече чи обличчя. Наприклад, якщо потерпає лицевий нерв, то може пошкодитися мускулатура на тому боцi лиця, де людину продуло. Коли є така перекошенiсть, асиметрiя
обличчя, слiд негайно звернутися до невролога.

Якщо вчасно почати лiкування, тодi нерв не гине, а його функцiя вiдновлюється. Якщо ж процес затягнути, то нерв може цiлком загинути, а допоки вiн вiдновиться, атрофується мускулатура лиця, i людина в деяких випадках навiть не зможе нормально розплющити око. Також вона може вiдчувати бiль у вусi -- попри те, що з
вухом насправдi все гаразд, i причина -- у пошкодженнi нерва.

-- Якi ознаки перетягу?

-- На шкiрi може з'явитися потемнiння чи почервонiння, хоча найчастiше перетяг дає про себе знати сильним больовим синдромом у дiлянцi, яку продуло. Наприклад, людинi складно повернути голову в один бiк. М'язи нiмiють i затерпають.  

У жодному разi дiлянки тiла, якi потерпiли вiд протягу, не можна вигрiвати чи накладати на них якiсь компреси. Розвивається набряк, а тепло посилює приплив кровi, i якщо нерв проходить у каналi, то грiття його ще бiльше защемить. Можна
робити масаж, однак давати таку пораду всiм не хотiв би -- все iндивiдуально в конкретнiй ситуацiї. Тому краще з проблемою звернутися до фахiвця. Найперше берегтися перетягiв треба старшим людям, тим, хто хворiє на цукровий дiабет i в кого є вроджена вузькiсть каналiв, де проходить лицевий нерв.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.