Напади астми та інсульти найчастіше стаються в нічний час, а шлунок болить ввечері

Ви не помічали, що нездужання часто пов'язане з біологічними ритмами організму? Наприклад, серцеві напади та гіпертонічні кризи найчастіше трапляються під ранок, напади астми -- вночі, шлунок болить, як правило, ввечері.

У медицині це називається піком захворюваності щодо добового ритму. Адже в організму свої біоритми, коли певні органи й системи мають пік активності та спад. Коли слід чекати тих чи інших проблем зi здоров'ям, сайт “Добрий лікар” розпитав Бориса Скачка, лікаря-реабілітолога.

-- Від чого залежать ці ритми?

-- В організмі все відбувається циклічно. Від часу доби залежать вироблення гормонів, чутливість рецепторів, температура тіла, кров'яний тиск. Скажімо, температура тіла найнижча між 2 та 4 годинами ночі.

-- За статистикою, ризик розвитку гіпертонічних кризів, інфарктів та інсультів найвищий під ранок. Чим це можна пояснити?

-- Річ у тім, що під час сну людина втрачає багато вологи через шкіру та дихання. Відповідно, згущується кров. Крім того, якщо печінка зашлакована, "брудна" кров припливає до серця i мозку. Відтак починають формуватися тромби, закупорюються  судини. Ось чому ліки для запобігання інсульту, для розрідження крові тощо треба вживати на ніч.

До речі, напади астми також частіше стаються вночі. Це пояснюється тим, що в цей час доби в організмі виробляється мінімум гормонів гідрокортизону, адреналіну та норадреналіну, які перешкоджають спазму бронхів.

-- А от біль у шлунку при гастритах, особливо з підвищеною кислотністю, з'являється пізно ввечері. Чому?

-- Шлунок найактивніший від 7 до 9 години ранку. Ось чому снідати слiд саме тодi, причому білковою їжею, адже від 9 до 11 ранку -- час максимуму підшлункової залози, яка допомагає травленню білків. Відповідно, тодi варто вживати відповідні ліки "для шлунка" чи "для підшлункової". А от від 7 до 9 вечора шлунок працює з мінімальною активністю. Тоді і "вилазять" шлункові проблеми.

До речі, ввечері найбільше неприємностей завдає i кишківник, адже пік його активності -- 5 -- 7 година ранку. А ще вночі найчастіше даються взнаки проблеми зi сечовим міхуром: оте нічне бігання при певних хворобах припадає на період від 3 до 5 ночі, коли сечовий міхур найслабший.

Бiль голови виникає переважно у першій половині дня, адже ввечері найбільшої активності досягає меридiан головного мозку (від 19 до 21 години). А за ним активiзується i спинний мозок (21 -- 23 година). Тобто саме в цей час мозок дiстає найбільше поживних речовин, і тому на ніч краще вживати препарати для запобігання інсульту, покращення мозкового кровообігу тощо. А після 11 години вечора стає активнiшою робота нервової системи, тому заспокійливі препарати краще заживати саме на ніч.

Знаючи бiоритми свого органiзму, можна запобiгти можливим ускладненням чи загостренням. Адже лiки будуть найефективнiшими, коли їх вживати в час активності того чи іншого органа.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.