Вчені виявили зв'язок між нічними кошмарами й порушеннями в роботі мозку

Канадські науковці підтвердили зв’язок між розладами швидкої фази сну і розвитком нейродегенеративних процесів, що ведуть до паркінсонізму і інших важких хвороб мозку. Про таке пише  invaders.com.ua.

"Нічні жахи можуть служити одним з критеріїв для ранньої діагностики паркінсонізму та інших захворювань", - заявив нейрофізіолог Джон Півер з Університету Торонто.

Порушення фази швидкого (RBD) змушують не тільки переживати важкі, сповнені насильством сновидіння, але й провокувати певну поведінку. Люди можуть стогнати і кричати уві сні, падати з ліжка. У нормі кошмарні сновидіння можуть снитися, однак нормальний параліч м’язів не дозволяє тілу реагувати на них так
бурхливо, зауважили вчені. Проявитися ці порушення можуть в будь-якому віці, хоча найчастіше ними страждають чоловіки у віці.

Фахівці вже давно помітили можливий зв’язок між RBD і подальшим розвитком нейродегенеративних процесів – хвороби Паркінсона, деменції з утворенням білкових тілець, багатосистемні атрофії. А ще вчені заявили, що здебільшого RBD випереджає розвиток таких хвороб на 6-15 років.

Автори дослідження вважають, що RBD може бути пов’язано з раннім ураженням нейронів стовбура мозку, відповідальних за фазу швидкого сну. Це дозволить діагностувати початок дегенеративних процесів на початкових етапах.

Читайте також:

Тема дня

Японські науковці дійшли висновку, що жоден інший продукт не має такого позитивного впливу на фізичний та психічний стан людини, як риба.
26 червня - Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу
Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб якось контролювати їх обіг налічує вже майже 100 років.

Новини

13:02
Фахівці з Гарвардської школи богослів'я в США впевнені, що спорт компенсує релігійні потреби людини
12:01
Деіякі люди вживають мега-дози вітаміну D, через що у них виникає ризик каменів в нирках і навіть раку
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.