Вчені виявили зв'язок між нічними кошмарами й порушеннями в роботі мозку

Канадські науковці підтвердили зв’язок між розладами швидкої фази сну і розвитком нейродегенеративних процесів, що ведуть до паркінсонізму і інших важких хвороб мозку. Про таке пише  invaders.com.ua.

"Нічні жахи можуть служити одним з критеріїв для ранньої діагностики паркінсонізму та інших захворювань", - заявив нейрофізіолог Джон Півер з Університету Торонто.

Порушення фази швидкого (RBD) змушують не тільки переживати важкі, сповнені насильством сновидіння, але й провокувати певну поведінку. Люди можуть стогнати і кричати уві сні, падати з ліжка. У нормі кошмарні сновидіння можуть снитися, однак нормальний параліч м’язів не дозволяє тілу реагувати на них так
бурхливо, зауважили вчені. Проявитися ці порушення можуть в будь-якому віці, хоча найчастіше ними страждають чоловіки у віці.

Фахівці вже давно помітили можливий зв’язок між RBD і подальшим розвитком нейродегенеративних процесів – хвороби Паркінсона, деменції з утворенням білкових тілець, багатосистемні атрофії. А ще вчені заявили, що здебільшого RBD випереджає розвиток таких хвороб на 6-15 років.

Автори дослідження вважають, що RBD може бути пов’язано з раннім ураженням нейронів стовбура мозку, відповідальних за фазу швидкого сну. Це дозволить діагностувати початок дегенеративних процесів на початкових етапах.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.