Цю ягоду недарма називають “ягодою молодості”

Вони бувають рiзними -- червоними, жовтими, рожевими. Але -- однаково смачними. Черешнi є наулюбленiшими лiтнiми ласощами для багатьох. Та мало хто знає, що ця ягода не лише смачна, а й лiкувальна.

-- Чим така корисна черешня?

-- Ягоди черешнi мiстять вiтамiни А, С, групи В, нiкотинову кислоту, а аткож калiй, мiдь, цинк, марганець, кальцiй, залiзо, -- каже Василь Дем'янюк, лiкар-фiтоетерапевт. -- Усе це робить її незамiнною у теплу пору року -- вона i спраги  позбавить, i наситить органiзм корисними речовинами. Лише двi склянки ягiд на день задовольнять добову потребу у вiтамiнах та мiкроелементах.

До того ж, як i в будь-якiй червонiй ягодi, у черешнi багато антиоксидантiв (вони призупиняють процеси старiння та запобiгають розвитку онкологiчних недуг) та пектинiв (якi виводять з органiзму шлаки та солi важких металiв, покращують роботу печiнки). Тому скористайтеся сезоном черешнi для очищення та омолодження органiзму. А тим, хто страждає вiд закрепiв, черешня просто необхiдна -- вона покращує мiкрофлору кишкiвника та нормалiзує стiлець.

-- Кажуть, черешня особлива корисна тим, у кого анемiя...

-- Це правда, адже у цих ягодах мiститься багато залiза, необхiдного для процесу кроветворення. Але оскiльки воно  засвоюється з ягiд гiрше, нiж з м'яса, рекомендую робити наступне: перед м'ясною стравою з'їдайте кiлька ягiд -- для кращого засвоєння залiза

А ще черешня мiстить певнi бiологiчнi речовини, якi зменшують  згортання кровi та запобiгають утворенню тромбiв. Черешню також корисно їсти гiпертонiкам -- вона нормалiзує тиск, очищує судини, зменшує рiвень холестерину у кровi. Корисна черешня i при захворюваннях нирок, печiнки, подагрi, ревматизмi, артритi -- жменька черешень покращать стан та полегшать бiль.

Читайте також:

Тема дня

Японські науковці дійшли висновку, що жоден інший продукт не має такого позитивного впливу на фізичний та психічний стан людини, як риба.
26 червня - Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу
Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб якось контролювати їх обіг налічує вже майже 100 років.

Новини

13:02
Фахівці з Гарвардської школи богослів'я в США впевнені, що спорт компенсує релігійні потреби людини
12:01
Деіякі люди вживають мега-дози вітаміну D, через що у них виникає ризик каменів в нирках і навіть раку
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.