Цю ягоду недарма називають “ягодою молодості”

Вони бувають рiзними -- червоними, жовтими, рожевими. Але -- однаково смачними. Черешнi є наулюбленiшими лiтнiми ласощами для багатьох. Та мало хто знає, що ця ягода не лише смачна, а й лiкувальна.

-- Чим така корисна черешня?

-- Ягоди черешнi мiстять вiтамiни А, С, групи В, нiкотинову кислоту, а аткож калiй, мiдь, цинк, марганець, кальцiй, залiзо, -- каже Василь Дем'янюк, лiкар-фiтоетерапевт. -- Усе це робить її незамiнною у теплу пору року -- вона i спраги  позбавить, i наситить органiзм корисними речовинами. Лише двi склянки ягiд на день задовольнять добову потребу у вiтамiнах та мiкроелементах.

До того ж, як i в будь-якiй червонiй ягодi, у черешнi багато антиоксидантiв (вони призупиняють процеси старiння та запобiгають розвитку онкологiчних недуг) та пектинiв (якi виводять з органiзму шлаки та солi важких металiв, покращують роботу печiнки). Тому скористайтеся сезоном черешнi для очищення та омолодження органiзму. А тим, хто страждає вiд закрепiв, черешня просто необхiдна -- вона покращує мiкрофлору кишкiвника та нормалiзує стiлець.

-- Кажуть, черешня особлива корисна тим, у кого анемiя...

-- Це правда, адже у цих ягодах мiститься багато залiза, необхiдного для процесу кроветворення. Але оскiльки воно  засвоюється з ягiд гiрше, нiж з м'яса, рекомендую робити наступне: перед м'ясною стравою з'їдайте кiлька ягiд -- для кращого засвоєння залiза

А ще черешня мiстить певнi бiологiчнi речовини, якi зменшують  згортання кровi та запобiгають утворенню тромбiв. Черешню також корисно їсти гiпертонiкам -- вона нормалiзує тиск, очищує судини, зменшує рiвень холестерину у кровi. Корисна черешня i при захворюваннях нирок, печiнки, подагрi, ревматизмi, артритi -- жменька черешень покращать стан та полегшать бiль.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відомо, що одним з найважчих наслідків застуди є гайморит.
11 грудня - Всесвітній день хворого на бронхіальну астму
Бронхіальна астма -- одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі. За статистикою, більше 5% дорослого населення і понад 10% дитячого страждають від неї.

Новини

10:00
З’ясовано, в якій країні татусі проводять найбільше часу з дітьми
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.