Головний інфекціоніст пояснив, як врятувати дитину від епідемії, яка починається

За даними МОЗ, у країні випадки захворювання на кір у цьому році зареєстровано в 15 регіонах України. Мова про 735 випадків кору, з них 536 випадків – у дітей та підлітків. За аналогічний період минулого року зареєстрували лише 10 випадків кору у Львівській, Чернівецькій, Київській, Черкаській областях та Києві.

Зараз найбільше випадків кору в Івано-Франківській області (392) та Одеській (267). У Тернопільській області зареєстрували 19 випадків, Дніпропетровській – 11, Вінницькій – 9, Чернівецькій – 8, Львівській – 7, Закарпатській області та Києві – по 4, Хмельницькій – 3, Кіровоградській – 2. Поодинокі випадки - у Донецькій, Житомирській та Черкаській областях, пише health.unian.ua.

Фахівці пояснюють: збільшення випадків захворювання на кір пов’язано з низьким охопленням щепленнями дітей та дорослих.

Заразитися на кір може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і діарея. Хвороба часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку. Специфічного лікування кору не існує, проте хворобі можна запобігти –
вакцинацією.

-- Відповідно до календаря обов"язкових щеплень, проводиться вакцинація проти десяти інфекційних захворювань, зокрема мова про кір. Такі заходи забезпечуються централізованою державною закупівлею вакцин, на даний час нестачі вакцин нема, -- говорить Федір Лапій, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб НМАПО
імені П. Л. Шупика, головний позаштатний імунолог столиці. 

-- У 12 місяців дитина має отримати першу вакцину проти КОРУ (а також проти краснухи, паротиту, ще проти інфекції, зумовленої гемофільною паличкою).

-- У шість років слід звернутись до поліклініки на ревакцинацію проти дифтерії, правця і поліомієліту. А також у цьому віці слід отримати другу дозу вакцинації проти КОРУ, краснухи, паротиту.

-- Такі дози вакцин проти КОРУ (а також гепатиту В, краснухи, паротиту, поліомієліту) необхідні, аби в організмі сформувалась тривала імунна пам"ять. Тому саме такої кількості щеплень достатньо, аби організм був захищений в подальшому.

-- А от недотримання календаря щеплень призводить до того, що інфекції відновлюватимуть свою активність, кількість хворих зростатиме, збільшиться кількість важких перебігів та смертельних наслідків. Тоді як завдяки вакцинації маємо можливість отримати так званий колективний імунітет. Мова, зокрема, про захисту від КОРУ (краснухи, дифтерії, паротиту, туберкульозу). Іншими словами
вакцинація впливає на циркуляцію й поширеність небезпечних
збудників. 

-- На жаль, Україна обіймає передостаннє місце в світі за рівнем імунізації.

-- За умов відсутності захисту від КОРУ, один з тисячі хворих помирає, в одного з тисячі розвивається енцефаліт (ураження нервової системи). 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
11:00
Тепер вона нерідко розвивається у дітей 9-10-річного віку.
12:00
Чому людина може втратити такі відчуття і скільки часу потрібно на відновлення організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.