Вчені з'ясували, що неврологічні захворювання можуть починатися ще в утробі матері

Австралійські науковці з  університету Квінсленда кажуть, що білки, пов'язані з імунною системою, можуть грати роль в розвитку нервово-психічних захворювань, таких як епілепсія і шизофренія. Результати роботи опубліковані в Journal of Neuroscience.

Доктор Ліам Култхард провів дослідження, щоб зрозуміти: чи впливає на розвиток мозку зміна активності так звана система комплементу, яка, в тому числі, управляє вродженим або природним імунітетом під час вагітності. Наша довідка: система комплементу -- це група білків сироватки крові,що є важливою частиною гуморального імунітету хребетних тварин.

“Наші експерименти на мишах показали, що дефекти в розвитку нервової системи можуть виникнути в період внутрішньоутробного розвитку, коли вона недорозвинена”, -- каже Ліам Култхард.

Вчені заблокували ключовий компонент комплементу, білок С5а, на три дні під час вагітності, і це привело до появи поведінкових порушень у потомства, пише neuronovosti.  “Наше дослідження демонструє, що цей фактор комплементу важливий для правильного розвитку головного мозку, а його роль ширша, ніж виконання функції в імунній системі”, -- додає професор Култхард.

Експерименти проводилися в лабораторії нейрозапальних процесів доктора Вудраффа. У ній вчені працюють з сильнодіючими запальними молекулами імунної системи, в тому числі і з С5а, який є потужним індуктором запальної реакції. В результаті дослідники з'ясували, що фрагмент С5а є в значних кількостях в  мозку під час розвитку імунної системи в утробі матері.

На моделі розвитку головного мозку людини з використанням індукованих плюрипотентних стовбурових клітин система комплементу повела себе також, тобто фрагмент С5а виявили в мозку. Також виявили, що С5а пов'язаний із запаленням провідних шляхів головного мозку в нейродегенеративних захворюваннях, таких як хвороба моторного нейрона (він же бічний аміотрофічний склероз).

“Наші висновки підтверджують, що  певні препарати можуть становити небезпеку під час вагітності, тому потрібно вивчити питання рекомендацій до застосування їх жінкам дітородного віку”, -- попереджає доктор Култхард. Виходячи з нових даних, автори попереджають, що до розробки нових препаратів для лікування запальних захворювань, пов'язаних з вагітністю, таких як прееклампсія, слід підходити з обережністю.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.