Влітку поставте на підвіконня вазонок з базиліком - тоді комарі не залітатимуть

Коли вдома є маленька дитина, небажано користуватися електрофумiгаторами

Цi маленькi комахи здатнi зiпсувати прекрасний вiдпочинок та зробити безсонною цiлу нiч. Своїм дзижчанням вони викликають роздратування, а покусами -- свербiж. Звiсно, йдеться про комарiв. Особливо вiд них страждають маленькi дiти.

I якщо дорослi можуть захиститися за допомогою репелентiв та фумiгаторiв, то дiтям до трьох рокiв ними користуватися небажано. А як тодi вiдганяти комарiв?

-- Насправдi, є багато природнiх засобiв проти комарів, -- каже Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії. -- Так, вiдомо, що цi комахи не переносять запаху гвоздики, розмарину, чайного дерева, кедру, базилiку. Кiлька крапель будь-якої з цих олiй розведiть водою у спiввiдношеннi 1:5 та змастiть дитинi вiдкритi дiлянки тiла. Але перед тим обов'язково проведiть пробу, щоб олiйка не викликала алергiї. Нанесiть трохи засобу на зап'ясток -- якщо не буде почервонiння, можна використовувати.

Або змiшайте 50 мiлiлiтрiв рослинної олiї, 30 крапель олiї чайного дерева та 5 крапель гвоздичної олiї -- такий натуральний репелент можна наносити навiть на дуже чутливу шкiру дитини.

Або вiзьмiть кiлька "цвяшкiв" сухої гвоздики, залийте склянкою води та прокип'ятiть 15 хвилин. 10 крапель вiдвару змiшайте з будь-яким дитячим кремом та змастiть вiдкритi дiлянки тiла.

Перевiреними засобами, що вiдлякують комарiв, вважаються також аромати лимону, лаванди, м'яти. Можна навiть не наносити їх на шкiру -- достатньо крапнути кiлька крапель вiдповiдних ефiрних олiй на одяг дитини, щоб комарi її облiтали.

-- Зараз є багато усiялких репелентiв та фумiгаторiв, що вiдлякують комарiв. Чи можна їх застосовувати, коли вдома є маленька дитина?

-- Небажано, адже репеленти можуть виликати алергiчну реакцiю на чуливiй дитячiй шкiрi, а хiмiчнi речовини, якi видiляють електрофумiгатори, можуть бути небезпечними для здоров'я. Краще мати вдома вазонок з базилiком, який вiдлякуватиме комах. Також бажано встановити антимоскiтну сiтку, аби комахи не залiтали до помешкання, яку можна намастити тонким шаром бальзаму "Зiрочка" або гвоздичною олiєю.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.