У США успішно розділили сіамських близнюків, які були зрощені головами

Сіамські близнюки Еббі і Ерін Делані тепер можуть спати в окремих ліжках. 10-місячні дівчата з Північної Кароліни народилися із зрощеними головами, що є надзвичайно рідкісним явищем.

Після кількох місяців планування та підготовки близнюки перенесли 11-годинну операцію з розділення в дитячій лікарні Філадельфії, повідомляє  fainaidea.com.  “Поділ сіамських близнюків -- це дуже складна операція з подальшим тривалим і складним відновленням, але ми дуже сподіваємося на позитивний результат", -- каже пластичний хірург Джессі Тейлор, яка керувала проведенням операції. Зараз  Ерін і Еббі відновлюються в дитячій реанімації.

Коли жінка вагітна близнюками, зародок розщеплюється ще на початку вагітності, але в разі сіамських близнюків, ембріон поділяється не повністю і близнюки  залишаються з'єднаними.

Сіамські близнюки народжуються приблизно раз на кожні 200 000 пологів, але близнюки-краніопаги, які з'єднані головами (як сталося і з Ерін та Еббі), складають близько 2% від усієї кількості сіамських близнюків. Експерти відзначають, що більшість близнюків-краніопагів не виживають.

І хоча цього разу хірургам вдалося успішно розділити близнюків, але з точки зору довгострокового прогнозу гарантії ніхто не дає.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

З кожним роком в Україні з'являється все більше людей, які мають проблеми із зором. За підрахунками МОЗ, у кожної п'ятої дитини в Україні -- нездорові очі.
Люди, які лише півгодини сплять удень, рідше потерпають від стрибків артеріального тиску і більш продуктивно працюють
Такого висновку дійшли вчені з Греції, дослідивши зміни фізіологічних параметрів майже 4000 осіб середнього віку, які потерпають від артеріальної гіпертензії.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.