Як правильно вимірювати тиск вдома — поради лікаря

У багатьох домашніх аптечках тонометри стали таким самим звичайним інструментом, як термометри. І це правильно, адже регулярне вимірювання артеріального тиску може вчасно підказати про проблеми з тиском і початок гіпертонії.

Як кажуть лікаря, щонайменше половина гіпертоніків не знають про свою хворобу, відповідно, не отримують лікування. А все тому, що просто не знають свого тиску.

-- У домашніх умовах застосовують класичні тонометри з фонендоскопом або ж сучасні електронні апарати. Перед вимірюванням не можна пити каву, курити, вживати спиртне, -- радить Ірина Смирнова, професор Інституту кардіології ім.М.Д. Стражеска АМН України. -- Бажано кілька хвилин спокійно посидіти, відкинувшись  на спинку стільця. Тиск вимірюють у положенні сидячи.

Якщо ви хочете виміряти тиск тонометром з фонендоскопом, дотримайтеся  наступних парвил. Передпліччя (від ліктя до кисті) правої руки вільно лежить на столі. Манжетка закріплюється трохи вище вiд ліктя, там, де найсильніше  відчувається пульс. Надівши фонендоскоп і притиснувши його голівку до ліктьової западини, починайте нагнітати в манжетку повітря за допомогою гумової груші.

Коли стрілка дiйде позначки "200", потрібно почати плавно відпускати кільце, щоб повітря поступово виходив з манжети. Стрілка поповзе вниз, і в цей час почуєте звук пульсації, потім вiн знову зникне. Цифра, на якій буде перебувати стрілка тонометра  момент появи звуків пульсу, -- показник верхнього (систолічного) тиску, а цифра, на якiй зникне звук, показує нижній (діастолічний) артеріальний тиск.

Вимірювати електронним тонометром набагато легше -- апарат все робить сам. Проте дехто вважає їх неточними, тому бажано поміряти тиск кілька разів поспіль, а потім вивести середнє число.

Якщо тиск кілька днів підряд вищий за норму, це вже привід для візиту до лікаря. Не соромтеся йти в поліклініку навіть якщо  ніяких інших скарг, крім показiв тонометра,  у вас немає.

* варто знати

Протягом дня відбуваються природні стрибки тиску. Артеріальний тиск найнижчий в період вiд 1-ї ночі до 5-ї ранку, різко підвищується вiд 6-ї до 8-ї ранку,  нормалізується вдень та знижується об 11-й вечора.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:00
15-20 хвилин дрімоти вдень дозволяють підвищити продуктивність праці, кажуть фахівці. Але є деякі нюанси.
09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.