Вчені виявили основну причину облисіння в чоловіків

Міжнародна команда вчених провела масштабне дослідження, метою якого було виявлення причин розвитку в чоловіків облисіння. Результати такої роботи було опубліковано в науковому журналі "Nature Genetics", про що повідомляє neboley.com.ua.

У дослідженні взяли участь п"ять тисяч добровольців, серед яких були чоловіки з облисінням і ті, хто не мав такої проблеми. Кожному з учасників провели аналіз ДНК, в результаті було виявлено дві ділянки в геномі, які відповідають за облисіння в представників сильної статі. 

Одна ділянка була виявлена в гені рецептора андрогенів, який і раніше пов"язували з чоловічим облисінням. Друга ділянка знаходиться в 20 хромосомі. Спеціалісти запевняють: цю хромосому можна успадкувати як від матері, так і від батька, але при тім жінки значно рідше потерпають через таку проблему. Тоді як у кожного сьомого чоловіка присутні обидва названих генетичних варіанта. Відтак вчені сподіваються, що ця інформація допоможе назавжи позбавити людство проблеми облисіння, виявляючи й попереджаючи його розвиток завчасно. 
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

16:20
Регулярний огляд може допомогти зменшити захворюваність та смертність українок від раку шийки матки, що є четвертою найпоширенішою онкохворобою серед жінок у світі.
12:50
У цьому епідсезоні прогнозують два нові штами вірусу. Один із них називають особливо небезпечним.
10:20
37-річна біологиня Марія Байляк стала переможницею премії "Для жінок у науці".
08:40
Чадний газ не можна побачити чи відчути його запах
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.