З'ясовано, чому одні люди більш схильні до раку шкіри, ніж інші

Віруси папіломи людини знижують стійкість організму до канцерогенної дії ультрафіолету

В організмі здорових людей певні молекули перешкоджають негативному впливу ультрафіолету на клітини шкіри. Однак, як з'ясували вчені з університетської лікарні Зарланда (Німеччина), віруси папіломи людини (ВПЛ) порушують дію захисного механізму в заражених клітинах, сприяючи розвитку раку шкіри, пише medikforum.

Експерименти з клітинними культурами шкіри показали, що для руйнування захисту досить одного єдиного вірусного білка HPV8 E6. В результаті порушується функція мікроРНК-203, через що шкірні клітини починають ділитися так само активно, як стовбурові.

Не виключено, що цей механізм може відповідати за розвиток пухлин в інших тканинах. Тож вченим є над чим працювати.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

12:45
Поліненасичені жирні кислоти знижують ризик інфарктів та інсультів і продовжують життя
09:03
ВООЗ рекомендує розширити програму «Доступні ліки» в Україні та додати ще кілька груп медикаментів
07:47
Дітей оточує реклама продуктів із високим вмістом жирів, солі та цукру. Лише в половині з 53 країн Європейського регіону ВООЗ було вжито заходів щодо обмеження такої реклами.
23:46
Дослідники з Національного університету Инчхона (Південна Корея) проаналізували склад 39 зразків харчової солі і виявили у 36 з них мікропластик.
22:12
Згідно з графіком ефективної температури по показнику Міссенарда, в Україні на цьому робочому тижні, 22-25 жовтня, очікуються субкомфортні та дискомфортні погодні умови.
13:34
Хвора жінка перебуває в лікарні у важкому стані.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.