Корінь цього бур'яну лiкує ревматизм суглобiв

Йдучи лугом, Орися Зiнчук присiдає бiля кущика лопуха i починає акуратно його викопувати. Обтрусивши землю з корiнчикiв, кладе їх у кошик. "Для багатьох це звичайнiсiнький бур'ян, -- усмiхається жiнка. -- Та в нашiй сiм'ї цю рослину
завжди цiнували, вважаючи за таку, за допомогою якої можна вилiкувати ряд
найрiзноманiтнiших хвороб. Примiром, свого часу мiй батько, який потерпав вiд ревматизму суглобiв, готував ось такий настiй -- столову ложку подрiбненого сухого кореня потрiбно залити склянкою окропу i кип'ятити протягом 20 хвилин на малесенькому вогнi. Тодi вiдставити з вогню i настояти ще пiвгодини. Процiдити i приймати по столовiй ложцi за 30 хвилин до їди три-чотири рази на день. Курс такого лiкування -- три тижнi, пiсля цього настає значне полегшення". 

Саме тому жiнка викопує корiнчики, вдома ретельно їх промиває водою, рiже на шматочки i пiдсушує в духовцi. При цьому температура не повинна перевищувати 50 градусiв. Зберiгає засушенi корiнцi в картонних коробках у сухому темному
мiсцi. Радить брати корiння першого року життя.

Свого часу донька панi Орисi пiсля пологiв помiтила, що стала катастрофiчно швидко втрачати волосся. "Воно в неї i так було рiдке, а тут навiть шкiра стала просвiчуватися, залисини з'явилися, -- пригадує жiнка. -- Тож вона почала соромитися навiть на вулицю вийти. I на допомогу прийшов "лiкар-лопух".

Ось її рецепт: 20 грамiв подрiбнених коренiв слiд залити склянкою окропу i на слабкому вогнi варити доти, доки об'єм рiдини не зменшиться удвiчi. Тодi до неї додати половину склянки топленого свинячого жиру. Усе ретельно розмiшати i перелити у глиняний горщик, який слiд поставити в розiгрiту духовку на кiлька годин. 

"Зазвичай я ставлю звечора, а вже вранцi в горщику -- густа мазь, яку донька
втирала у шкiру голови, -- каже панi Орися. -- Тодi надягала полiетиленовий 
мiшечок, поверх обмотувала голову рушником i так тримала двi години. Опiсля мила голову з дитячим шампунем". 

Господиня не лише використовує лопух для лiкування, а й готує з нього ароматний вiтамiнний смаколик -- повидло, яке дуже подобається гостям. "Отож беру 800 грамiв добре помитих та дрiбно порiзаних корiнчикiв i кладу в емальовану посудину, -- дiлиться секретом. -- Додаю 300 грамiв свiжого щавлю i наливаю трiшки води. Варю, поки корiння не розм'якне, i тодi, охолодивши, усе протираю через сито. Одержану масу знову ставлю на вогонь, додаю пiвтора кiлограма цукру. Коли вiн розтане, доводжу масу до кипiння i знiмаю посудину з вогню. А коли
повидло охолоне, розкладаю у лоточки, якi зберiгаю в холодильнику. Цей смаколик не лише ароматний, а й дуже корисний для здоров'я, бо мiстить у собi багато вiтамiнiв".
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

15:00
Юлія Микитин, Володимир Войтишин, Володимир Шевченко та Юлія Ткалич ' чотири учасники проекту газети Експрес ' продовжують свій марафон зі схуднення.
00:53
Британські медики провели дослідження того, який зріст найкраще гарантує секс. Виявилось, що в цьому плані ефективніше бути високим.
23:22
Побутує думка, що міцні напої допомагають зігрітися. Втім, лікарі кажуть, що це не правда.
18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
16:40
Вам знадобляться чорна редька та мед. Однак протизастудною дією цілющі властивості цього коренеплода не обмежуються.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.