Вчені дослідили, де зароджується кохання і чи пов'язано це з сексуальним бажанням

Карту мозку спробували створти науковці з Університету Конкордії (Канада), акцентуючи увагу на тих ділянках, що відповідають за формування сексуального бажання та любові. Про таке повідомляє expres.ua.

"Виявляється, любов і бажання сексу активуються окремими, але пов'язаними між собою ділянкамив мозку", - таке сказав професор психології університету Джим Пфаус.

Спільно з колегами із США та Швейцарії, Пфаус проаналізував результати 20 різних досліджень, які оцінювали мозкову активність, тоді як учасники випробувань переглядали еротичні зображення або розглядали фотографій людей, що мали для них особливе значення. Об'єднавши ці дані, вчені змогли сформувати повну "карту любові та бажання" у мозку.

Вони виявили, що дві структури головного мозку, зокрема острівкова доля і смугасте тіло, відповідальні за перетворення сексуального бажання в кохання.

Вчені були здивовані, виявивши, що частина смугастого тіла також є пов'язаною з наркотичною залежністю. "Любов - це фактично звичка, яка виникає із сексуального бажання, коли це бажання задоволене. Тут працює той самий принцип, як і розвиток залежності від наркотиків", - стверджує Пфаус. Хоча кохання не обов'язково має бути поганою звичкою. Це почуття активує сигнали
у мозку, які залучені в формуванні моногамного існування та створення пари.

"Сексуальне бажання має досить конкретну мету, любов більш абстрактна і багатогранна, тому менше залежить від фізичної присутності кого-небудь", - зазначає дослідник. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
11:00
Тепер вона нерідко розвивається у дітей 9-10-річного віку.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.