Якщо маєте проблеми iз хребтом, робiть "лежачу" гімнастику

Лiкарi кажуть, що така зарядка допоможе розiм’яти суглоби, розтягнути хребет, активiзувати кровообiг.

-- Для чого взагалi потрiбна ранкова гiмнастика? Щоб збадьоритися пiсля сну, розрухатися. Проте iснують стани, коли звичайна зарядка може викликати дискомфорт чи навiть бiль, -- каже Дмитро Товкесо, лiкаря-вертебролог. -- Йдеться про тих, хто має остеохондрози, артрози, рiзноманiтнi проблеми з хребтом та суглобами.

Тож, прокинувшись, кiлька хвилин полежiть та починайте робити вправи -- потягнiться, розтягнiть хребет вздовж, а руки та ноги -- у боки. Пiд дiєю  таких вправ вiдновлюється промiжки мiж хребцями, отримує живлення хрящова тканина. А при положеннi лежачi на хребет не дiє сила важкостi тiла, як це вiдбувається при вертикальному положеннi, тому дiя на хребцi є дуже м’якою.

Стан хребта залежить не лише вiд м’язiв, що його пiдтримують, а й вiд суглобiв. Особливо це стосується суглобiв нижнiх кiнцiвок, адже вони вiдiграють роль амортизаторiв, пом’якшуючи навантаження на хребцi пiд час руху. Якщо є проблема з цими суглобами, майже завжди хворий i сам хребет.

Отже, покрутiть стопою кола у рiзних напрямках, позгинайте ноги у колiнах, а також розiмнiть кульшовi суглоби (зiгнутi у колiнах ноги обережно опускайте у бiк). Дуже добре робити скручування -- зiгнутi у колiнах ноги кладiть в один бiк, а голову  повертайте в iнший.

Потiм попрацюйте руками -- обережно зробiть коловi рухи кистями к рiзних напрямках, потягнiться прямими руками за голову, а потiм у боки. Наприкiнцi лiжкової зарядки витягнiться, мов струна, на кiлька секунд, а потiм повнiстю розслабтеся. Ви маєте вiдчути приємне тепло у всьому тiлi.

Цi простi вправи допоможуть розрухати суглоби, якi за нiч немов "закостенiли". Їх добре виконувати при артритi, подагрi, остеохондрозi, пiсля травм чи операцiй. Вправи виконуйте, починаючи з 5 та поступово доводячи до 20 разiв. До речi, практика показує, що зарядка у лiжку допомагає позбутися й  головного болю, адже покращує кровообiг без перепадiв тиску, який вiдбувається пiд час рiзкого вставання з лiжка.

Вправи для лежачої гiмнастики

* По черзi зводьте великi пальцi нiг та розводьте їх у рiзнi боки. При зведеннi намагайтеся покласти їх на поверхню лiжка. Розводьте повiльно, не поспiшаючи, немов скручуючи гомiлку.

* Повертайте стопою за годинниковою стрiлкою та проти, поперемiнно. Креслiть уявнi кола за допомогою великого пальця ноги.

* Максимально стиснiть пальцi стоп, немов збираєтеся схопити ними щоссь, потiм максимально розчепiрте пальцi.

* По черзi згинайте i розгинайте ноги в колiнах, немов ковзаючи пiдошвами по лiжку. При згинаннi намагайтеся п'ятою торкнутися сiдницi.

* Лежачи на спинi, трохи зiгнiть колiно. По черзi витягайте пряму ногу п'ятою вперед на максимальну довжину -- аж до змiщення тазу. Руками можна триматися за спинку лiжка.

* Ноги на ширинi плечей зiгнутi в колiнах, руки злегка розведенi в сторони долонями вниз. По черзi опускайте зiгнуту ногу до лiжка всередину -- лiве колiно до правої ноги, праве колiно до лiвої.

* Зiгнiть ноги в колiнах, колiна разом, стопи торкаються одна одну, руки лежать вiльно по боках. На видиху спробуйте пiдняти таз, при цьому стискаючи сiдничнi м'язи.

* Обхопiть руками зiгнуту в колiнах ногу i притиснiть її до грудей, пiднiмаючи спину вiд постелi i намагаючись торкнутися пiдборiддям колiна. Помiняйте ногу. Вправу треба робити обережно i повiльно. Вона добре розтягує хребет, особливо у поперековому та грудному вiддiлах хребта.

* Ноги зiгнутi в колiнах, пiдошви щiльно стоять на лiжку. На вдиху випинайте, а на видиху втягуйте живiт.

Варто знати

Iнодi при виконаннi цих вправ можуть виникнути судоми в литкових м’язах. В такому випадку помасажуйте м’язи та продовжiть вправи.  А оскiльки судоми вказують на брак калiю та магнiю в органiзмi, звернiть увагу на продукти, що їх мiстять -- печену картоплю, банани, родзинки тощо.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

За даними ВООЗ, близько 90% населення планети має ті чи інші проблеми зі шлунком, а лідирує - запалення слизової оболонки шлунка
Чимало людей не снідають зранку. Випили чай чи каву, з'їли канапку — і гайда по справах. На обід якийсь перекус, а на вечерю, прийшовши додому, - все, що є в холодильнику. Впізнали себе?
Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.

Новини

14:05
За даними ВООЗ, близько 90% населення планети має ті чи інші проблеми зі шлунком, а лідирує - запалення слизової оболонки шлунка
14:00
Заборону встановили через побічні реакції
10:30
Лікар "швидкої" з 39-річним стажем потрапив у в'язницю за те, що не діагностував у хворого інфаркт.
09:13
Щоби вступити на «Стоматологію», «Медицину» та «Педіатрію», абітурієнти мають набрати 150 балів ЗНО з профільних предметів
07:59
У всіх, хто утримується від спиртного, поліпшуються аналізи: знижується вага і зменшується відсоток жирової тканини печінки, поліпшується якість сну і здатність до концентрації уваги.
00:30
Носіння високих підборів довгий час є небезпечним.
23:44
У 80% випадків серцево-судинним захворюванням можна запобігти, змінивши спосіб життя.
19:10
Дієтолог розповів про корисні властивості продукту й кому не варто його споживати
17:36
Науковці вперше оцінили зв'язок між тривалістю сну і станом пам'яті
12:54
Виявляєтся, несмачна їжа може зашкодити психічному здоров'ю
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.