Секрети літнього догляду за ногами: щоб не було тріщин, мозолів, грибка...

Ця проблема особливо поширена влітку, адже ноги вже не сховати у шкарпетки та черевики. Йдеться про тріщини, які можуть утворитися на стопі та пальцях ніг.

-- Крiм неприємних вiдчуттiв, вони можуть чимось загродувати?

-- Такi мiкротрiщинки -- вхiднi ворота для iнфекцiй, -- каже Жанна Приходько,  лікар-дерматолог вищої категорії. -- Крізь них легко проникають бактерiї, грибки. До речi, мiкротрiщинки шкiри нiг не завжди виникають через неякiсне взуття. Таке часто стається через вiковi змiни, коли шкiра стає сухою.

Якщо ви помiтили це, обов'язково на нiч робiть содово-мильнi ванночки (1 чайна ложка соди та 1 столова ложка рiдкого мила) протягом 20 хвилин, пiсля чого ноги треба почергово натирати живильним та зволожувальним кремом (день одним, день iншим). Якщо вже є глибокi трiшини iз запаленням, треба використовувати антибактерiальнi мазi.

Пам'ятайте, що через трiщинки ледко пiдхопити грибок. До того ж, якщо ноги прiють, пiт змiнює кислотний показник шкiри та знижує її захиснi властивостi. Як правило, спочатку мiж 3 та 4 пальцями нiг виникає вiдчуття лущення, свербежу, шкiра червонiє. Пiзнiше такi ж сиптоми розповсюджуються на iншi пальцi, стопу чи навiть нiгтi. Це грибок.

В таких випадках використовуйте ефiрну олiю чайного дерева, яка має протигрибковий ефект. Нею добре втирайте мiж пальцями нiг, після чого зробіть компрес (обернiть целофаном та вдягнiть шкарпетки) на 40 хвилин. Таку процедуру раджу взагалi проводити влiтку як профiлактику грибкових захворювань стопи, адже ми часто буваємо у басейнах, на пляжi, де можна заразитися грибком.

-- Якi ще є секрети догляду за ногами влітку?

-- Влiтку треба особливо ретельно слідкувати за шкiрою нiг -- користуватися спецiальним бальзамом для догляду за ногами, який має протизапальну дiю, лiкує мозолi та трiщини, пом'якшує загрубiлу шкiру. На нiч робiть ванночки, пiсля чого обробляйте пiдошву пемзою та накладайте креми. А ще обов'язково звернiть увагу на харчування. Якщо людина схильна до утворення мозолiв чи натоптишiв, їй варто збагатити свiй рацiон продуктами, що мiстять вiтамiни А, В1 та В6.

I, звiсно, обирати правильне взуття. Воно має бути зручним, пiдходити за довжиною, товщиною, пiдйомом. I, звiсно, бажано обирати взуття з натуральних матерiалiв, щоб шкiра нiг дихала.

Щоб вашi ноги завжди були здоровами, нiколи не примiряйте чужого взуття, у гостях не перевзувайтеся в запропонованi тапочки. Нiколи не ходiть босонiж у саунi, басейнi, по пляжу, а пiсля вiдвiдання цих мiсць змащуйте стопи антигрибковим кремом. Або хоча протрiть ноги тампоном, змоченим в одеколонi або 6-процентному розчинi оцту.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.