Абрикос — проти целюліту

Корисною є не лише м'якiть абрикосу, а й олiя з його кiсточок

Яке лiто без абрикосiв? Цi ароматнi та смачнi фрукти подобаються усiм. А дiтлахи люблять розколювати кiсточки та ласувати зернятком. А чи можна? Говоримо про це з Василем Дем'янюком, лiкарем-натуропатом.

-- Кажуть, абрикоси дуже кориснi для очей та активiзують дiяльнiсть мозку. Це так?

-- Як i будь-який фрукт чи овоч помаранчевого кольору, абрикос мiстить багато каротину, що сприяє покращенню гостроти зору та росту. Тому цi фрукти треба давати дiтям. А через вмiст цукрiв абрикос добре впливає на мозковий кровообiг, пiдвищує його активнiсть та покращує пам'ять.

А ще у цих фруктах багато пектинiв, якi виводять з органiзму токсини. Тому, якщо ви полюбляєте жирне, смажене, копчене, вживайте бiльше цих фруктiв, якi допоможуть позбутися вiд шлакiв.

А ще добре робити розвантажувальнi "абрикосовi" днi -- з'їдати по 300 грамiв фруктiв у чотири прийоми. Крiм того, абрикоси мiстять багато калiю -- мiкроелементу, необхiдного для роботи серцевого м'язу та дiяльностi нервової  системи. Тому цей фрукт покрашує самопочуття у лiтню спеку та захищає вiд стресу.

А ще в абрикосi дуже багато залiза. Так, 100 грамiв абрикосiв за вмiстом залiза замiнює 250 грамiв печiнки, тому цей фрукт обов'язково треба вживати при недокрiв'ях, вiн корисний вагiтним жiнкам. А завдяки флавонiдам та вiтамiну С  абрикоси змiцнюють судини. До речi, маска з абрикосiв -- прекрасний спосiб при сонячних опiках.

А от дiабетикам та людям з ожирiнням я б порадила утриматися вiд абрикосiв -- вони мiстять багато цукрiв та є дуже калорiйними

-- Багато хто, особлило дiти, люблять їсти зернятка з кiсточок. Вони чимось кориснi?

-- А от з зернятками треба бути дуже обережними. Адже у них мiститься синильна кислота, яка є отруйною. Тому не можна з'їдати бiльше 20 грамiв цих зерняток за один раз. До речi, у Китаї з них виготовляють лiки вiд кашлю, бронхiтiв, а також вони мають заспокiйливий ефект.

Крiм того, кiсточки та зернятка абрикосу -- джерело цiнної жирної олiї. От ця абрикосова олiя є прекрасним косметологiчним засобом, адже вiдновлює суху втомлену шкiру, розгладжує зморшки, надає пружностi. Хто має целюлiт, можна змащувати проблемнi дiлянки абрикосовою олiєю, яка розгладить та омолодить шкiру. З цiєю ж метою її можна втирати у корiння волосся чи ламкi нiгтi. Помiчна вона й при опiках. А якщо у вас нежить, крапайте абрикосову олiю у нiс по 1-2 краплi.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.