Грибок стоп має кожен п'ятий, навiть про це не здогадуючись

"Грибний сезон" - так дерматологи жартома називають лiто. Адже саме в цей час ми взуваємо вiдкрите взуття, часто буваємо в басейнах та на пляжах, де дуже легко "пiдхопити" грибок.

Як проявляється грибкове ураження шкiри? Як ним можна заразитися? Чи можна запобiгти?

-- Влiтку грибковi ураження дiйсно нагадують епiдемiю. Адже спека та пiдвищена вологiсть -- найкращi умови для розповсюдження грибкiв, -- каже лiкар-дерматолог Олег Павлик. -- На пляжах, у басейнах та лазнях люди ходять босонiж, i крiзь трiщинки на шкiрi стоп потрапляють цi мiкроорганiзми. До речi, грибок може розвинутися на шкiрi нiг навiть, якщо ходити у тiсному взуттi -- тодi шкiра пiтнiє, травмується, виникають мiкротрiщинки.

Загалом, є понад 500 видiв грибкових уражень. Найчастiше людей уражує епiдерматофiтiя стоп, або, простiше, мiкоз. Влiтку також дуже часто звертаютьсмя пацiєти з грибковим ураженням паху. Адже людина пiтнiє, i у вологому середовищi розвивається грибок.

-- Чи буває грибок на руках?

-- Буває i на руках. Але це, як правило, повторне зараження. Якщо людина має мiкоз, а руки часто пiтнiють, є подряпини чи ранки, тодi грибок може перейти на руки.

-- Як людина може помiтити, що заразилася грибком?

-- Спочатку на ураженiй дiлянци виникає почервонiння. При мiкозi вони найчастiше проявляються на стопi та мiж пальцями. Пiзнiше утворюються невеликi мiхурцi, якi трiскають, починається лущення, свербiж. У задавнених випадках розвивається грибкове ураження нiгтiв -- онiхомiкоз.

Загалом, при грибкових захворюваннях не варто займатися самолiкуванням. При перших проявах треба показатися лiкарю, адже кожен вид грибка має своє лiкування. Цi креми, що рекламують по телебаченню, не є унiверсальними, i часто людина лiкує не те i не тим. Бувають такi види грибкового ураження -- от як  трiхофiтiя чи мiкроспорiя, якими заражаються вiд тварин -- коли призначається тiльки стацiонарне лiкування.

-- Як можна уникнути зараження грибком?

-- На пляжi, у саунi, у басейнi ходити лише у тапочках, причому користуватися ними iндивiдувально. Слiдкувати, щоб тiло менше пiтнiло -- носити одяг з натуральних тканин, уникати синтетики. Користуватися iндивiдуальними речами побуту.

Намагайтеся не купатися у ставках з стоячою водою. Пiсля купання у неперевiрених водоймах дуже часто люди мають страшнi грибковi ураження, адже у тих самих водоймах купається худоба. Тому обирайте для вiдпочинку лише тi озера, якi є органiзованими вiдпочинковими зонами.

Якщо ж ви завсiдник басейнiв та саун, вiзьмiть собi за правило до та пiсля перебування натирати ноги спиртовими розчинами (наприклад, календули) або звичайним йодом. Цi простi засоби пiдсушать шкiру та захистять її вiд грибка.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:17
Зараз триває третя хвиля алергії - на рослини, які пилкують в серпні.
11:00
"У пацієнтки в нирці був камінь завдовжки 12 сантиметрів!", - пригадує лікар один із нетипових випадків.
11:00
Медики кажуть, етап видалення підшлункової у донора складніший, ніж її трансплантація реципієнтові.
11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.