Болить серце - пий молоко

Вживаючи достатньо молока, можна не лише забезпечити надходження кальцію, а й запобігти авітамінозу

Аналіз рівня споживання молочних продуктів в Україні свідчить, що українці вживають їх замало -- майже удвічі менше, нiж треба.

А яка взагалi норма? Що краще -- молоко чи кисломолочні продукти? Про це та інше говоримо з Олегом Швецем, президентом Асоціації дієтологів України.

-- Напевно, жоден продукт не викликав так багато дискусій, як молоко. Були навіть гіпотези, що молоко організм людини не сприймає, бо це харч для телят. А як насправді?

-- Сучасні погляди на споживання молочних продуктів збiгаються в тому, що саме останнi є головним джерелом важливих речовин. Так, більш як половину кальцію, необхідного для наших кісток, ми отримуємо з молочних продуктів. Вони також  постачають корисні молочний цукор, білок, жир, калій та вітамін D.

Дослідження, проведені із залученням тисяч людей, демонструють, що належний рівень споживання молочних продуктів зумовлює кращий стан кісток, особливо у дітей та підлітків, а також зменшує ризик серцево-судинних хвороб, діабету 2-го типу, знижує артеріальний тиск у дорослих тощо.

Проте аналіз рівня споживання молочних продуктів в Україні свідчить, що громадяни всіх вікових груп вживають недостатньо таких продуктів. Реальний рівень споживання більш ніж у два рази менший за рекомендований.

-- А скільки ж треба?

-- Діти віком від 2 до 3 років повинні вживати не менше нiж 500 мілілітрів молочних продуктів на день. Діти від 3 до 8 років -- 600 мілілітрів, підлітки та дорослі -- 750 мілілітрів. Причому звичка пити молоко формується у дитинстві -- ось чому важливо, щоб дитина полюбила молочні продукти змалку.

Загалом найкориснiшими вважають молоко, молочні та кисломолочні продукти з низьким вмістом жиру й доданого цукру. Саме такі продукти рекомендовано не лише людям iз серцево-судинними хворобами та підвищеним рівнем холестерину (так званi DASH-дієти для хворих на гіпертонію), а й здоровим. Скажімо, замість десерту краще брати кисломолочні продукти з пробіотичними бактеріями. Завдяки корисним мікроорганізмам покращується травлення, посилюється iмунна функцiя, вони запобігають розмноженню шкiдливих бактерій.

-- Останнім часом дієтологи радять вживати молочні продукти для запобігання авiтамiнозу чи у боротьбi з ним. Але який зв'язок мiж молоком i вітамінами?

-- За даними МОЗ, кожен третій українець потерпає від авітамінозу. Найпоширенiшi  його прояви -- брак жиророзчинних вітамінів: D, А, Е. Звідси -- сонливість, втома, апатія, погіршення роботи внутрішніх органів, стану волосся та шкіри.

Відомо, що вітамін D виробляється організмом за рахунок перебування на сонцi. Проте виникає інша проблема: в умовах сучасного ритму життя можливість прийняти сонячну ванну є далеко не завжди. Крім того, територiя України лежить у помірних широтах, а тому кількість сонячних днів не дуже велика. Тож забезпечити організм вітаміном D можна за допомогою простих змін у раціоні -- щодня вживати молочні продукти та сир. Саме завдяки жирам, які містяться у них, стає можливим засвоєння жиророзчинних вітамінів А, Е, D.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".
Щоб запобігти розвитку багатьох хвороб, слід відмовитися від вживання натщесерце певних продуктів
Деякі з продуктів викликають подразнення слизової шлунка, інші порушують кислотно-лужний баланс, а ще інші сприяють розвитку таких хвороб, як цукровий діабет і гастрит.

Новини

22:15
Жінкам пощастило більше, ніж чоловікам.
19:46
Експерти ВООЗ назвали недорогі, але при цьому дуже небезпечні у своєму впливі на здоров'я продукти.
19:30
Медики кажуть: навіть інтенсивна розумова діяльність не вберігає від патологічного старіння мозку.
17:25
Медики кажуть, що це перебування у ретельно контрольованому стані несвідомості.
13:22
15 жовтня ' Міжнародний день миття рук. Це свято вигадали для того, щоб нагадати людям в усьому світі про важливість такої простої і звичної з дитинства процедури.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.