Болить серце - пий молоко

Вживаючи достатньо молока, можна не лише забезпечити надходження кальцію, а й запобігти авітамінозу

Аналіз рівня споживання молочних продуктів в Україні свідчить, що українці вживають їх замало -- майже удвічі менше, нiж треба.

А яка взагалi норма? Що краще -- молоко чи кисломолочні продукти? Про це та інше говоримо з Олегом Швецем, президентом Асоціації дієтологів України.

-- Напевно, жоден продукт не викликав так багато дискусій, як молоко. Були навіть гіпотези, що молоко організм людини не сприймає, бо це харч для телят. А як насправді?

-- Сучасні погляди на споживання молочних продуктів збiгаються в тому, що саме останнi є головним джерелом важливих речовин. Так, більш як половину кальцію, необхідного для наших кісток, ми отримуємо з молочних продуктів. Вони також  постачають корисні молочний цукор, білок, жир, калій та вітамін D.

Дослідження, проведені із залученням тисяч людей, демонструють, що належний рівень споживання молочних продуктів зумовлює кращий стан кісток, особливо у дітей та підлітків, а також зменшує ризик серцево-судинних хвороб, діабету 2-го типу, знижує артеріальний тиск у дорослих тощо.

Проте аналіз рівня споживання молочних продуктів в Україні свідчить, що громадяни всіх вікових груп вживають недостатньо таких продуктів. Реальний рівень споживання більш ніж у два рази менший за рекомендований.

-- А скільки ж треба?

-- Діти віком від 2 до 3 років повинні вживати не менше нiж 500 мілілітрів молочних продуктів на день. Діти від 3 до 8 років -- 600 мілілітрів, підлітки та дорослі -- 750 мілілітрів. Причому звичка пити молоко формується у дитинстві -- ось чому важливо, щоб дитина полюбила молочні продукти змалку.

Загалом найкориснiшими вважають молоко, молочні та кисломолочні продукти з низьким вмістом жиру й доданого цукру. Саме такі продукти рекомендовано не лише людям iз серцево-судинними хворобами та підвищеним рівнем холестерину (так званi DASH-дієти для хворих на гіпертонію), а й здоровим. Скажімо, замість десерту краще брати кисломолочні продукти з пробіотичними бактеріями. Завдяки корисним мікроорганізмам покращується травлення, посилюється iмунна функцiя, вони запобігають розмноженню шкiдливих бактерій.

-- Останнім часом дієтологи радять вживати молочні продукти для запобігання авiтамiнозу чи у боротьбi з ним. Але який зв'язок мiж молоком i вітамінами?

-- За даними МОЗ, кожен третій українець потерпає від авітамінозу. Найпоширенiшi  його прояви -- брак жиророзчинних вітамінів: D, А, Е. Звідси -- сонливість, втома, апатія, погіршення роботи внутрішніх органів, стану волосся та шкіри.

Відомо, що вітамін D виробляється організмом за рахунок перебування на сонцi. Проте виникає інша проблема: в умовах сучасного ритму життя можливість прийняти сонячну ванну є далеко не завжди. Крім того, територiя України лежить у помірних широтах, а тому кількість сонячних днів не дуже велика. Тож забезпечити організм вітаміном D можна за допомогою простих змін у раціоні -- щодня вживати молочні продукти та сир. Саме завдяки жирам, які містяться у них, стає можливим засвоєння жиророзчинних вітамінів А, Е, D.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.