Канабіс здатен допомогти в лікуванні раку — заява вчених

Сьогодні канабіноїди, група активних сполук, які містяться в коноплях, вивчають різні групи вчених. Незважаючи на те, що численні дослідження поки перебувають на початкових стадіях, ранні спостереження показують, що ці сполуки здатні зменшувати ріст ракових пухлин.

Нове дослідження показало, що сполучення канабіноїдів з хіміотерапевтичними препаратами збільшує вплив на злоякісні пухлини, повідомляє fainaidea.com.

Команда онкологів Лондонського університету, вивчаючи вплив канабіноїдів на лейкозні клітини в пробірці, відзначили, що канабіноїди сприяють загибелі ракових клітин при використанні в комбінації з хіміотерапевтичними препаратами, але при цьому дуже важлива черговість процедур лікування. Канабіноїди ефективні тільки коли їх призначають після хіміотерапії. А от коли канабіноїди застосовувалися до хіміотерапії, ефект був значно меншим.

“Ми показали, що порядок, в якому використовуються канабіноїди та хіміотерапія, має вирішальне значення при визначенні загальної ефективності цього лікування”, -- пояснює доктор Вей Лю, який очолював дослідження.

Поки це клінічне дослідження впливу канабіноїдів на ракові клітини перебуває на ранніх стадіях, і важливо пам'ятати, що воно проводилося тільки на клітинах в пробірці, а дослідження на тваринах ще попереду. Вчені також відзначають, що ці результати не означають, що куріння марихуани має якийсь конкретний  протираковий ефект.

“Використовувані екстракти мають високу концентрацію, тому куріння марихуани не володітиме подібним ефектом”, -- додає доктор Лю.

Втім, цілком можливо, що незабаром онкологи отримають нову зброю для боротьби з раком.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.