Цілюща ягода малина: обов'язково заготуйте на зиму

Ще нашi предки боролися з грипом та застудами, вживаючи малину, а сьогоднi гарячий чай з малиною є одним з найперших та найдiєвiших шляхiв подолання вiрусних хвороб.

Як краще запастися малиною на грипозний осiнньо-зимово-веснiний перiод, розповiдає Василь Дем'янюк, лiкар-фiтотерапевт.

-- У чому сила малини?

-- Це прекрасний потогiнний та жарознижувальний засiб, тому малиновае варення таке помiчне при перших ознаках застуди чи грипу. Вже з перших ковткiв стає легше, знижується температура тiла (адже у малинi є салiцилова кислота), зникає закладення носу, покращується загальне самопочуття.

До того ж, у малинi є рослиннi антибiотики, що протидiють багатьом збудникам хвороб. Тому малину добре вживати при ангiнах, бронхiтах, пневмонiях. Ще ця ягода необхiдна при анемiях, адже мiстить залiзо. А завдяки наявностi мiдi та фолiєвої кислоти є дуже корисною для жiнок.

Крiм того, велика кiлькiсть цинку покращує засвоєння вiтамiну А, який вiдповiдає за гостроту зору та зрiст. Тому дiтям треба давати малину i влiтку, i взимку. А для  людей похилого вiку малина корисна наянвiстю флавонiдiв, що змiцнюють судини та нормалiзують роботу серця.

Як i будь-яка ягода, вона мiстить пектини -- речовини, якi виводять з органiзму шлаки, солi важких металiв, та антиоксиданти, якi нейтралiзують вiльнi радикали.

-- Чи може малина викликати алергiю?

-- Як i будь-яка червона ягода -- так. Тому треба обережно вводити її малим дiтям, а жiнкам, що годують грудьми, варто починати вживати малину буквально з кiлькох ягiдок. Через вмiст деяких речовин не рекомендую їсти малину людям з хворими суглобами та нирками, а тi, хто має проблеми зi шлунком та кишкiвником, повиннi пам'ятати про подразнювальний ефект, який мають дрiбнi зернятка малини. А загалом, двi склянки малини на день забезпечить органiзм вiтамiнами та мiкроелементами. Тому, доки сезон, ласуйте на здоров'я.

-- Як краще заготовити цю ягоду?

-- Найкращий спосiб -- так зване сире варення. Свiжi ягоди пересипаються цукром у спiввiдношеннi 1 до 2 та перетираються (а можна залишити й у цiлому виглядi). Тодi у малинi будуть збереженi усi цiлющi властивостi.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.