Цілюща ягода малина: обов'язково заготуйте на зиму

Ще нашi предки боролися з грипом та застудами, вживаючи малину, а сьогоднi гарячий чай з малиною є одним з найперших та найдiєвiших шляхiв подолання вiрусних хвороб.

Як краще запастися малиною на грипозний осiнньо-зимово-веснiний перiод, розповiдає Василь Дем'янюк, лiкар-фiтотерапевт.

-- У чому сила малини?

-- Це прекрасний потогiнний та жарознижувальний засiб, тому малиновае варення таке помiчне при перших ознаках застуди чи грипу. Вже з перших ковткiв стає легше, знижується температура тiла (адже у малинi є салiцилова кислота), зникає закладення носу, покращується загальне самопочуття.

До того ж, у малинi є рослиннi антибiотики, що протидiють багатьом збудникам хвороб. Тому малину добре вживати при ангiнах, бронхiтах, пневмонiях. Ще ця ягода необхiдна при анемiях, адже мiстить залiзо. А завдяки наявностi мiдi та фолiєвої кислоти є дуже корисною для жiнок.

Крiм того, велика кiлькiсть цинку покращує засвоєння вiтамiну А, який вiдповiдає за гостроту зору та зрiст. Тому дiтям треба давати малину i влiтку, i взимку. А для  людей похилого вiку малина корисна наянвiстю флавонiдiв, що змiцнюють судини та нормалiзують роботу серця.

Як i будь-яка ягода, вона мiстить пектини -- речовини, якi виводять з органiзму шлаки, солi важких металiв, та антиоксиданти, якi нейтралiзують вiльнi радикали.

-- Чи може малина викликати алергiю?

-- Як i будь-яка червона ягода -- так. Тому треба обережно вводити її малим дiтям, а жiнкам, що годують грудьми, варто починати вживати малину буквально з кiлькох ягiдок. Через вмiст деяких речовин не рекомендую їсти малину людям з хворими суглобами та нирками, а тi, хто має проблеми зi шлунком та кишкiвником, повиннi пам'ятати про подразнювальний ефект, який мають дрiбнi зернятка малини. А загалом, двi склянки малини на день забезпечить органiзм вiтамiнами та мiкроелементами. Тому, доки сезон, ласуйте на здоров'я.

-- Як краще заготовити цю ягоду?

-- Найкращий спосiб -- так зване сире варення. Свiжi ягоди пересипаються цукром у спiввiдношеннi 1 до 2 та перетираються (а можна залишити й у цiлому виглядi). Тодi у малинi будуть збереженi усi цiлющi властивостi.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Медики попереджають: під час холодної й сирої погоди загострюється одна з найбільш поширених хвороб осені.  Ви можете не застуджуватись, але на фоні похолодання може з"явитися кашель, причиною чого
Не секрет, що стан нашого здоров'я регулюється саме гормонами.  А, власне, яку роль вiдiграють гормони у нашому життi? Чому виникають гормональнi порушення?

Новини

13:00
Науковці пояснили, чому сновидіння такі корисні
11:30
Дієта з високим вмістом солі знижує рівень корисних бактерій в кишківнику та сприяє гіпертонічним кризам
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.