При зустрічі із змією - зупиніться і дайте їй можливість утекти

Щоліта в Україні фіксуються випадки покусів людей отруйними зміями. Випадкова зустріч може трапитися під час збору грибів чи ягід у лісі, під час подорожі горами, а то й на власному городі.

Як уникнути зустрічі з плазунами? Що робити, якщо ваші шляхи таки перетнулися? Про це говоримо з Оксаною Некрасовою, герпетологом.

-- Які змії в Україні можуть бути небезпечними для людини?

-- У нас живе три види отруйних змій -- це гадюка звичайна, степова та лісова. Якщо говорити про прикарпатський регіон, то там живуть гадюка звичайна, вуж  звичайний, мідянка, полоз лісовий та веретільниця ламка. Отруйна з них лише гадюка. Щодо південних регіонів, то там можна зустріти гадюку степову, жовточеревного полоза тощо.

Загалом в Україні нема змій, які б полювали на людей, як це роблять плазуни тропічних країн. Усі випадки покусів на наших теренах пояснюються тим, що змії захищаються. Навіть гадюка ніколи на нападає першою. Вона здалеку шипить, побачивши людину, складається у клубочок -- але ніколи не переслідує людину.

Покуси відбуваються виключно з необережності самої людини -- вона може не помітити змію та поставити ногу дуже близько до неї чи навіть стати на плазуна. Часто зустріч з гадюкою відбувається під час збору малини, ожини, чорниці, грибів. Тому треба бути дуже уважнимм, щоб вчасно помітити змію. Якщо таке сталося, треба просто зупинитися і дати їй можливість втекти.

-- Як можна запобігти покусам?

-- У лісі чи горах треба мати відповідний одяг i взуття -- штани з щільної тканини, високі черевики чи чоботи. Бажано мати при собі палку, якою треба розсувати кущі чи траву. Крім того, не слід влаштовувати ночівлю поблизу трухлявих пеньків, дерев з дуплами.

Якщо змія вас все-таки вкусила, спробуйте видусити з ранки кілька краплин крові. Досвідчені можуть спробувати відсмоктати отруту ротом -- за умови, якщо в ротовій порожнині у вас немає ранок чи карієсу. Не можна припікати місце укусу вогнем, хімічними речовинами -- це може призвести до появи інфікованих ран, які довго не загоюються. Покус тим небезпечніший, чим ближче розташований до серця. І що менше маси має людина, то швидше всмоктується та розповсюджується отрута. Загалом, покус змії вимагає спеціалізованої лікарської допомоги (необхідне  введення сироватки), тому обов'язково викличте швидку.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.